ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

ATLANTIS 12OD 0.5L + ACTIROB 0,5L

Waga: 0.00 KG
Producent: BAYER
Dostępność: Brak na magazynie.
Zapytaj czy będzie dostępny
Cena: 90,50 zł

ATLANTIS 12OD 0.5L + ACTIROB 0,5L 

Środek chwastobójczy, koncentrat w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i niektórych dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i życie.

 

Zawartość substancji czynnych:

jodosulfuron metylosodowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 2 g/l mezosulfuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) - 10 g/l 

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Środek pobierany jest poprzez liście, w mniejszym stopniu poprzez korzenie chwastów i przemieszczany w roślinie, powodując zahamowanie rozwoju i wzrostu chwastów. Najskuteczniej niszczy chwasty jednoroczne intensywnie rosnące, znajdujące się w fazie 2-3 liści. Widocznymi objawami działania środka są: wstrzymanie wzrostu chwastów w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, pojawienie się nekrotycznych plam i postępujące powolne zamieranie roślin. Całkowite zamieranie chwastów następuje w 4-6 tygodni po zabiegu.

Chwasty wrażliwe w dawce 0,9-1,2 l/ha np: owies głuchy, stokłosa żytnia, wyczyniec polny. Chwasty wrażliwe w dawce 0,45-0,6 l/ha np: miotła zbożowa, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, maruna bezwonna, niezapominajka polna, rumian polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne. Chwasty średnio wrażliwe np: fiołek polny, mak polny, przetaczniki. Chwasty odporne np: przytulia czepna, rdesty, chwasty wieloletnie głęboko korzeniące się.

 

          

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin.

 

 

STOSOWANIE ŚRODKA

Pszenica ozima, pszenżyto ozime

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,2 l/ha Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,45 - 1,2 l/ha

Termin stosowania:

Zabieg wykonać wiosną po rozpoczęciu wegetacji roślin do początku strzelania w źdźbło.

Zalecenia szczegółowe:

Do zwalczania miotły zbożowej i wrażliwych chwastów dwuliściennych środek stosować w dawce 0,45-0,6 l/ha (wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku intensywnego zachwaszczenia i na chwasty bardziej zaawansowane w rozwoju).

Do zwalczania owsa głuchego, stokłosy żytniej, wyczyńca polnego środek stosować w dawce 0,9-1,2 l/ha (wyższą z zalecanych dawek stosować w przypadku intensywnego zachwaszczenia i na chwasty bardziej zaawansowane w rozwoju).

Żyto

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,45 l/ha

Termin stosowania:

Zabieg wykonać wiosną po ruszeniu wegetacji w fazie krzewienia do początku strzelania w źdźbło.

Celem rozszerzenia zakresu zwalczanych gatunków chwastów w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i życie środek Atlantis 12 OD można łącznie stosować ze środkami: Grodyl 75 WG, Sekator 125 OD, Mustang 306 SE oraz Granstar 75 WG w następujących dawkach:

Atlantis 12 OD 0,45 l/ha + Grodyl 75 WG 40 g/ha lub

Atlantis 12 OD 0,45 l/ha + Sekator 125 OD 0,15 l/ha lub

Atlantis 12 OD 0,45 l/ha + Mustang 306 SE 0,6 l/ha lub

Atlantis 12 OD 0,45 l/ha + Granstar 75 WG 25 g/ha

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

ZBOŻA

  • Chwastobójczy

 

Koszty dostawy:

 Przesyłki powyżej 60 kg ->Sprawdź koszt

 

Metody płatności:

Monitorowanie przesyłki: 

 

 


Podobne