ATUT HOBBY 50ML ZWALCZA CHWASTY

  • Waga: 0.05 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: SUMIN
Cena: 15,50zł

 

 

ATUT HOBBY 50ML 

 

Przeznaczony do zwalczania chwastów i mchu.

Atut Hobby to herbicyd w formie koncentratur do sporządzenia emulsji wodnej o działaniu kontaktowym, przeznaczonym do stosowania w ogrodach działkowych i przydomowych, w amatorskiej uprawie drzew owocowych (zwalczanie chwastów i odrostów), winorośli (zwalczanie chwastów) oraz do zwalczania mchów na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych. Atut Hobby zwalcza zielone, nadziemne części roślin. W kontakcie z roślinami opryskanymi powoduje ich deformację poprzez zniszczenie błon komórkowych i ich dehydratację, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, w warunkach sprzyjających intensywnemu wzrostowi roślin (dla chwastów wysokość nie więcej niż 10 cm, dla odrostów korzeniowych długość nie więcej niż 15 cm). Przy prawidłowym zastosowaniu produktu, działanie na chwasty widać już po upływie dwóch dni od aplikacji.
 

Środek należy stosować za pomoca opryskiwacza ręcznego.
 


Chwasty wrazliwe na produkt:

  • Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała, przetacznik perski, jasnota purpurowa, jasnota różowa.
  • Chwasty średnio wrażliwe: starzec zwyczajny.
  • Chwasty średnio odporne: wiechlina roczna.

 

Zawartość substancji czynnych w produkcie:

  • kwas nonanowy (związek z grupy kwasów karboksylowych) – 680 g/l (71,7%). 

 

Dostępne opakowania w naszym sklepie dla małych obszarów: 50ml, 250ml, 150ml

 

 

 

     

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin.


Podobne