HORTIWAP KREDA 25KG CaO min.50% Nawóz WE - Środek Wapnujący Wapień rozdrobniony G .1.1.B

  • Waga: 25.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: CALFERT
Cena: 520,00zł

 

HORTIWAP KREDA

 

Nawóz WE:  środek wapnujący G .1.1.B


Hortiwap Kreda to granulowany nawóz wapniowy służący do podnoszenia odczynu gleb uprawnych. Można go stosować w uprawach jagodowych, sadowniczych, warzywnych, rolniczych oraz na użytki zielone. HORTIWAP KREDA jest bardzo wysoko reaktywnym nawozem służącym do regulowania pH gleby oraz dostarczenia dla roślin niezbędnego wapnia. Dostarczenie wapnia poprawia przyswajalność tego pierwiastka przez rośliny oraz poprawia strukturę gleby. Ponadto dzięki zastosowaniu HORTIWAP KREDA dostępne dla roślin stają się mikro i makroelementy, co wpływa na poprawę ich pobierania przez rośliny.

Skład HORTIWAP KREDA

Zawartość wapnia CaCO3:  min. 97 %
Zawartość wapnia CaO:  min. 54 %

 

Właściwośći HORTIWAP KREDA

Reaktywność:  94 %
Frakcja granulacji:  2-6 mm

Zastosowanie HORTIWAP KREDA

Nawóz można aplikować na całą powierzchnię gleb lub danej uprawy przy pomocy różnego typu rozsiewaczy nawozowych. Dzięki bardzo dobrej granulacji nawóz łatwo się aplikuje na powierzchni gleby i ułatwia równomierny rozsiew. Niezalecane jest mieszanie wapna z nawozami mineralnymi, w szczególności z nawozami fosforowymi i azotowymi. Nawóz nie należy stosować na zamarzniętą glebę.

Zalecane Dawki HORTIWAP KREDA

Dawkę nawozu HORTIWAP KREDA należy dopasować do aktualnego odczynu gleby oraz zawartości wapnia w glebie. Dawkę nawozu można podzielić na kilka aplikacji wykonywanych przed siewem lub sadzeniem roślin oraz pogłównie. W tabeli przedstawiono orientacyjne, przybliżone dawki nawozu HORTIWAP KREDA jakie można zastosować w zależności od odczynu gleby i jej kategorii.

 
 

Podobne