ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

MARATON 375SC 52L

Waga: 0.00 KG
Producent: BASF
Dostępność: Brak na magazynie.
Zapytaj czy będzie dostępny
Cena: 1379,20 zł

MARATON 375SC 10L

 

Maraton 375 SC jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie lub doglebowo, przeznaczony jest do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i życie. Środek zawiera dwie substancje aktywne o wzajemnie uzupełniających się mechanizmach działania. Pobierany jest zarówno poprzez części nadziemne, jak i korzenie chwastów.

 

Substancja biologicznie czynna:

125.0 g/l izoproturon
250.0 g/l pendimetalina

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY :

Najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych – od fazy kiełkowania do fazy dwóch liści właściwych. Środek zachowuje długotrwałe działanie w stosunku do chwastów później wschodzących.

Chwasty wrażliwe np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, ostróżeczka polna, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik kłosowy, przytulia czepna, rdest powojowy, rumian polny, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tasznik pospolity, tobołki polne.

Chwasty odporne np.: chwasty wieloletnie, głęboko korzeniące się. 

 

 

 

          

 

Zwalcza m.in. bodziszek drobny, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, ostróżeczka polna. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

STOSOWANIE ŚRODKA:

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 4 l/ha.

Termin stosowania:

Zabieg wykonać jesienią po siewie, przed wschodami rośliny uprawnej lub po wschodach w fazie 1-2 liści.

Zabieg można wykonać również w terminie późniejszym (faza 3-4 liści zbóż), ale pod warunkiem, że chwasty znajdują się w odpowiedniej fazie rozwojowej (od fazy liścieni do fazy 2 liści, przytulia czepna w fazie pierwszego okółka).

Zabieg wykonany przed wschodami rośliny uprawnej jest odpowiedni dla zbóż wysianych po terminie optymalnym dla każdego z gatunków.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

UWAGA!

Efekty działania środka są na ogół widoczne po 3-4 tygodniach od zastosowania. Pełnej oceny skuteczności chwastobójczej środka można dokonać dopiero w okresie wiosennym.

NASTĘPSTWO ROŚLIN

Środek rozkłada się w okresie wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. W przypadku konieczności wcześniejszej likwidacji plantacji opryskanej środkiem Maraton 375 SC nie jest wskazane uprawianie rzepaku, cebuli, buraka pastewnego, życicy trwałej i sałaty. Po wykonaniu orki na głębokość 15 cm i dobrym wymieszaniu gleby można uprawiać lucernę, groch, pszenicę jarą i kukurydzę.

 

ZBOŻA

  • Chwastobójczy

 

Koszty dostawy:

 Przesyłki powyżej 60 kg ->Sprawdź koszt

 

Metody płatności:

Monitorowanie przesyłki: 

 

 


Podobne