METAX 500 SC 20 L

  • Waga: 22.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: INNVIGO
Cena: 1452,50zł
Brak towaru w magazynie

 

Metax 500 SC jest środkiem chwastobójczym, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania z wodą, stosowany nalistnie, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w rzepaku ozimym.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

Zawartość substancji czynnej:

metazachlor (substancja z grupy chloroacetoanilidów) - 500 g/l (43,98 %)

 

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Środek pobierany jest poprzez korzenie kiełkujących chwastów i niszczy je przed wschodami. Działa również na chwasty po wschodach głównie do fazy drugiej pary liści lub do fazy czwartej pary liści.

Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, miotła zbożowa, przetacznik perski, rumianek pospolity, szarłat szorstki.

Chwasty średnio wrażliwe: przytulia czepna, tasznik pospolity.

Chwasty średnio odporne: tobołki polne. Chwasty odporne: fiołek polny.

 

 

          

 

METAZANEX Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Podobne