PERENAL 104 EC 1L

  • Waga: 1.10 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: DOW AGRO
Cena: 128,00zł

 

 

Perenal 104 EC

jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych w uprawie rzepaku ozimego, buraka cukrowego, bobiku, grochu pastewnego, słonecznika, marchwi, cebuli i w szkółkach drzew ozdobnych.

Perenal 104 ec przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

 

Zawartość substancji czynnej:

Haloksyfop-P (związek z grupy pochodnych kwasu propionowego) - 104 g/l (10,1%)

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Perenal 104 EC jest herbicydem systemicznym, pobieranym głównie przez liście, a następnie przemieszczanym do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin. Środek wnika do wnętrza chwastów najpóźniej w ciągu godziny od zastosowania. Opady deszczu po tym okresie nie obniżają jego skuteczności. 

W warunkach silnego uwilgotnienia gleby część środka może być dodatkowo wchłaniana przez korzenie chwastów.

Całkowite zniszczenie chwastów następuje w 2-3 tygodnie po zastosowaniu środka. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środka. Chłodna pogoda opóźnia działanie środka, ale nie obniża jego skuteczności. W warunkach długotrwałej suszy skuteczność działania środka w stosunku do perzu może ulec obniżeniu. 

Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów.

Chwasty roczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku fazy krzewienia, chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-8 liści.

Chwasty wrażliwie:

− dawka 0,5 l/ha – chwastnica jednostronna, owies głuchy, samosiewy zbóż, wyczyniec polny − dawka 1,0 l/ha – wiechlina roczna, perz właściwy. 

 

 

 

          

 

 Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Zobacz także


Podobne