ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

POMARSOL FORTE 80WG 1KG

Waga: 1.00 KG
Producent: BAYER
Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h
Cena: 41,00 zł 41,00 zł

 POMARSOL FORTE 80 WG

Środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie jabłoni i brzoskwiń oraz truskawek przed chorobami grzybowymi.  

 

Zawartość substancji aktywnej:

tiuram/disulfid tetrametylotiuramowy/ (związek z grupy ditiokarbaminianów) - 80%.

 

 

          

 

Zwalcza m.in.: kędzierzawość liści brzoskwini, parch jabłoni, szara pleśn

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Informacje o stosowaniu produktów aktualizowane są raz w roku, dlatego rekomendowane jest zapoznanie się z ich etykietą.

1. ROŚLINY SADOWNICZE A)

JABŁOŃ

parch jabłoni

Zalecana dawka: 3 kg/ha.

Termin stosowania: środek stosować zapobiegawczo od fazy różowego pąka co 7-14 dni do początku fazy dojrzewania owoców i nasion.

Zalecana ilość wody: 500-1000 l/ha Maksymalna liczba zabiegów:4.

 

B) BRZOSKWINIA

kędzierzawość liści brzoskwini

Zalecana dawka: 3 kg/ha. Zalecana ilość wody: 500-1000 l/ha.

Termin stosowania: Środek stosować zapobiegawczo od późnej jesieni do wczesnej wiosny tj. od opadnięcia liści do fazy nabrzmiewania pąków co 7-14 dni. 2 Maksymalna liczba zabiegów: 3.

 

C) TRUSKAWKA

szara pleśń

Zalecana dawka: 4 kg/ha (bez względu na stosowaną do pryskiwania aparaturę). Zalecana ilość wody: 300-1000 l/ha.

Termin stosowania: Zabiegi przeprowadzać w czasie kwitnienia truskawek. Pierwsze opryskiwanie wykonać na początku kwitnienia, gdy 10% kwiatów jest w stadium białego pąka, następne co 7 dni, aż do momentu, gdy z 10% kwiatów opadną płatki korony. Maksymalna liczba zabiegów: 3.

UWAGI: 1. Środek słabiej działa w niskich temperaturach. 2. W okresie kwitnienia drzew środek stosować tylko przed wieczorem, po zakończeniu dziennego lotu pszczół. 

 

JABŁOŃ

  • Grzybobójczy

BRZOSKWINIA

  • Grzybobójczy

TRUSKAWKA

  • Grzybobójczy

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
E-mail:
Telefon:
Pytanie:
Przepisz tekst z obrazka:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych