PROGRAM OCHRONY ROŚLIN SADOWNICZYCH 2020

  • Waga: 0.05 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: PLANTPRESS
Cena: 30,00zł
Brak towaru w magazynie

 

"PROGRAM OCHRONY ROŚLIN  SADOWNICZYCH 2020"

 - jest aktualnym poradnikiem dla sadowników. Wydawnictwo Plantpress.

Przed nami kolejny sezon pod znakiem wielu zmian w ochronie roślin sadowniczych. Najbardziej „rewolucyjne” dotyczą procesu wycofywania z użycia wielu substancji czynnych, w tym stosowanych od lat, których niestety nie będzie czym zastąpić. Zmianie uległy także NDP niektórych związków. Pojawiło się kilka nowych środków, w przeważającej liczbie zawierających mikroorganizmy jako czynnik aktywny, ale nie tylko.

Poradniki są dobrym rozwiązanie dla wszystkich sadowników  i rolników stosujących środki ochrony roślin. 

W PROGRAMIE OCHRONY ROŚLIN NA ROK 2020 

informujemy o wielu rozszerzeniach zastosowań środków obecnych od lat na polskim rynku. Wiele dotyczy rejestracji tzw. małoobszarowych. W tegorocznym wydaniu „Programu…” uzupełniamy także zalecenia ochrony w nasadzeniach: aktinidii, aronii, jagody kamczackiej, pigwy, rokitnika czy żurawiny – poszerzyła się bowiem lista środków dostępnych do użycia w tych niszowych uprawach.
Najwięcej jednak miejsca i uwagi poświęcamy najważniejszym gospodarczo gatunkom roślin sadowniczych, uzupełniając szczegółowe zalecenia nowymi zastosowaniami (wynikającymi z rejestracji środków), ale także poradami odnośnie do terminów użycia środków czy wystąpienia specyficznych okoliczności dotyczących prowadzenia zabiegów.


Zobacz także


Podobne