ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336
WYBIERZ UPRAWĘ:
Porównaj odżywki i nawozy zawierające:

Mącznika Prawdziwy truskawki

Aktualna sytuacja na plantacjach truskawek

Jesteśmy w czasie zbiorów na plantacjach truskawek odmian średnio wczesnych i średnich. Jest to okres, w którym skupiamy się przede wszystkim na organizacji zbiorów i sprzedaży owoców. Prowadzimy walkę z czasem, aby dostarczyć owoc najwyższej jakości bezpośrednio na rynek. To też większość energii poświęcamy na organizację pracy, transport i handel owocami.
 

 


czytaj więcej ⋙

Uprawa truskawek-wysokie temperatury

Panujące obecnie upały powodują suszę, a z drugiej strony zwiastują burze, ulewne opady deszczu czy grad, które mogą być destrukcyjne dla roślin i ich owoców. Często obawiamy się tych zjawisk pogodowych, a i wysoka temperatura może stanowić poważne zagrożenie dla plantacji truskawki posadzonej na podwyższonych zagonach wyścielonych czarną folią.


czytaj więcej ⋙

FUNGICYDY w najlepszych CENACH - JAK ZWIĘKSZYĆ ICH SKUTECZNOŚĆ

ZAGROŻENIE CHOROBAMI GRZYBOWYMI - Fungicydy

Od kilku dni w wielu rejonach Polski panuje dość wilgotna i deszczowa pogoda. Po okresie suszy, jaka miała miejsce w centralnej i północnej Polsce, jest to dobra informacja. Niestety opady deszczu nie są równomierne, w jednym regionie spada 30-40 mm deszczu, w drugim zaś 3-4 mm. Do wzrostu wilgotności powietrza przyczynia się dodatkowo zachmurzenie, obecne w większości rejonów kraju.

 


czytaj więcej ⋙

JAK RATOWAĆ PLONY PRZED i PO PRZYMROZKACH

Przymrozki wiosenne powróciły

Dość nieoczekiwanie powróciły do nas przygruntowe przymrozki. Po względnej stabilizacji, między 16 kwietnia a 1 maja, temperatury znów spadły poniżej zera, co najgorsze w kluczowym dla wielu upraw okresie. Przymrozki, nawet od -1℃, w czasie kwitnienia powodują uszkodzenia najbardziej wrażliwych części roślin. W pełni kwitnienia jest obecnie wiele odmian truskawek, niektóre gatunki roślin kończą kwitnienie: wiśnia, czereśnia, jabłonie, a niektóre rozpoczynają: malina czy borówka.


czytaj więcej ⋙
GWARANCJA DOSTAWY NA JUTRO
PRZY ZAMÓWIENIACH DO 13:00
DOSTAWA GRATIS
NA ZAKUPY 1000ZŁ
JEDNA PRZESYŁKA DO 30 KG
TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY
W NASZYM SKLEPIE