TOTAL HUMUS 20L kwasy humusowe

  • Waga: 25.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: THE
Cena: 2720,00zł
Brak towaru w magazynie

 

THE TOTALHUMUS to  biologiczny aktywny koncentrat kwasów humusowych, kwasów fulwowych, a także soli kwasów huminowych, humusowych i fulwowych pozyskanych z węgla brunatnego. W skład tego naturalnego nawozu wchodzi również zestaw minerałów i mikroelementów, a także aminokwasy. THE TOTALHUMUS jest całkowicie naturalnym preparatem bez dodatków chemicznych i syntetycznych. Będąc preparatem biohumusowym, nie zawiera również nawozów sztucznych.

THE TOTALHUMUS to doskonały naturalny, organiczny sposób na zapewnienie roślinom i glebie skoncentrowanej porcji składników pokarmowych, witamin i mikroelementów.

Kwasy humusowe, czyli jedne ze składników preparatu THE TOTALHUMUS w skuteczny sposób zapobiegają erozji gleby. Dzieje się tak za sprawą lepszego działania koloidów glebowych, doskonałego rozwoju systemu korzeniowego i wyraźnie lepszego wzrostu roślin.

THE TOTALHUMUS wykorzystywany jest w celu:

  • podniesienia urodzajności,
  • zaprawiania nasion, sadzonek i drzewek,
  • zapewnienia roślinom składników pokarmowych w okresie wegetacji,
  • wykonywania zabiegów przedsiewnych i po zbiorach,
  • odtworzenia, polepszenia i utrzymania żyzności gleby po zjawiskach takich jak powodzie, pożary, a także po innych klęskach żywiołowych,
  • oczyszczenia i rekultywacji gleby, która uległa skażeniu organicznymi odpadami i produktami naftowymi, a także metalami ciężkimi, radioaktywnymi oraz chemikaliami.

Środki odkażające i THE TOTALHUMUS

Połączenie zastosowania środków odkażających oraz substancji humusowych wchodzących w skład preparatu THE TOTALHUMUS zapewnia pozytywny wpływ na kiełkowanie zarodków nasion. W efekcie takie działanie w bezpośredni sposób przekłada się na lepszy wzrost roślin oraz ich szybszy rozwój.

THE TOTALHUMUS i herbicydy

THE TOTALHUMUS stosowany jest razem z herbicydami, można znacząco skrócić czas niekorzystnego oddziaływania środków chwastobójczych na uprawy. Za sprawą wchodzących w skład THE TOTALHUMUS kwasów humusowych po leczeniu herbicydowym można skutecznie zniwelować agresję chemiczną.

THE TOTALHUMUS a ochrona przed mrozem

Stosując preparat humusowy THE TOTALHUMUS można mieć pewność, że uprawy zyskają ochronę nawet przed bardzo niskimi temperaturami. THE TOTALHUMUS zwiększa lepkość komórek oraz stężenie soku komórkowego. W ten sposób możliwe jest zmniejszenie temperatury krzepnięcia soku komórkowego oraz zredukowanie rozmiaru kryształów lodu w komórkach. Preparat THE TOTALHUMUS sprawia zatem, że uszkodzenia roślin spowodowane przez mróz są mniejsze, a nawet pozwala całkowicie ich uniknąć.

THE TOTALHUMUS a wysokie temperatury

THE TOTALHUMUS wspiera proces fotosyntezy, pozwalając tym samym roślinom rosnąć i rozwijać się, gdy temperatura otoczenia przekracza 30°C. Takie działanie jest w szczególności istotne dla krajów południowoeuropejskich znanych z bardzo wysokich temperatur, które w ostatnich latach można zaobserwować również w naszym umiarkowanym klimacie.  

 

 

 


Podobne