0,00zł
DO RABATU NA WYSYŁKĘ: 1000złPrzedstawiamy sprawdzone środki ochrony roślin do stosowania w uprawie ziemniaka do walki ze stonką ziemniaczaną - najgroźnejszym szkodnikiem ziemniaka.
Tabela dostępna jest w wersji pdf do pobrania i druku.
Przedstawiamy sprawdzone środki ochrony roślin do stosowania w uprawie ziemniaka do walki ze stonką ziemniaczaną - najgroźnejszym szkodnikiem ziemniaka.
Tabela dostępna jest w wersji pdf do pobrania i druku.
Przedstawiamy sprawdzone środki ochrony roślin do stosowania w uprawie ziemniaka do walki z zarazą ziemniaczaną i alternariozą ziemniaka - najpowszechniejszymi chorobami grzybowymi na plantacjach ziemniaków.
Tabela dostępna jest w wersji pdf do pobrania i druku.
Interaktywny program ochrony truskawki - pobierz skróconą wersję pdf i wydrukuj.
Verimark to sprawdzony insektycyd dla ochrony rozsady kapustnych i truskawki przed żerowaniem szkodników. Dowiedz się wszystkiego o jego stosowaniu.
Zgodnie ze strategią „od pola do stołu”, będącą częścią Europejskiego Zielonego Ładu, która zakłada zmniejszenie zużycia ś.o.r. o 50 % do 2030 roku, Komisja Europejska ogłosiła wycofanie kolejnych substancji czynnych wchodzących w skład środków ochrony roślin.
Przedstawiamy listę wycofywanych środków ochrony roślin. Warto sprawdzić stan magazynowy tych środków pod kątem nadchodzących zmian.
Zbliża się czas odchwaszczania zbóż ozimych. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną ofertę na rekomendowane herbicydy jesienne.
Jakie są objawy i na czym polega profilaktyka szarej pleśni? Jak ją zwalczać?
Komisja Europejska ogłosiła strategię „od pola do stołu”, będącą częścią Europejskiego Zielonego Ładu, która zakłada zmniejszenie zużycia ś.o.r. o 50 % do 2030 roku. W 2021 roku kilka substancji czynnych wchodzących w skład środków ochrony roślin zostanie wycofanych ze sprzedaży. Warto zatem sprawdzić stan magazynowy tych środków pod kątem nadchodzących zmian.
UWAGA! Kolejne substancje czynne wycofane z obrotu. Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej wiele substancji chemicznych zostaje wycofanych ze stosowania w rolnictwie, lista dostępnych ś.o.r. kurczy się coraz bardziej. Zaniepokojeni Rolnicy nie wiedzą, którymi preparatami mogą zastąpić te wycofane.
W ostatnich latach ogromne spustoszenia na plantacji truskawki powoduje żerowanie szkodników glebowych: opuchlaków, pędraków, drutowców oraz innych larw. Nasilenie to widać szczególnie w rejonach słynących z upraw wieloletnich (rejon Czerwińska nad Wisłą, Rejon Grójca).
Mszyce to małe owady (ok. 1-4 mm) należące do rodziny pluskwiaków żerujące zwykle w koloniach na roślinach ogrodowych, w szklarniach, na balkonach i w mieszkaniach. Szkodniki te szybko się rozwijają, szczególnie przy ciepłej, bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie, przez co ich rozwojowi sprzyjają zamknięte przestrzenie. To właśnie w szklarniach, tunelach czy mieszkaniach mszyce rozwijają się najszybciej.
Opryski są niezbędne, aby zoptymalizować prawidłowy wzrost roślin uprawnych oraz uchronić je przed szkodnikami i chorobami. Ich skuteczność w dużej mierze zależy od techniki i terminu oprysku oraz doboru odpowiednich środków. W czasie całej procedury warto także pamiętać o zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa, które sprawią, że opryski nie będą szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i prowadzonych upraw.
Jak wiadomo każdemu rolnikowi, wielkość zbieranych plonów zależy od tego, jak się je pielęgnuje. Pielęgnacja ta wymaga dbałości o wiele szczegółów, a dobór odpowiednich środków ochrony naszych roślin jest kluczem do rolniczego sukcesu. Warto też pamiętać, że wykonując opryski upraw, możemy łączyć różnorodne preparaty, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Jak jednak mieszać środki ochrony roślin, aby dało to właściwy efekt?
Od kilku dni w wielu rejonach Polski panuje dość wilgotna i deszczowa pogoda. Po okresie suszy, jaka miała miejsce w centralnej i północnej Polsce, jest to dobra informacja. Niestety opady deszczu nie są równomierne, w jednym regionie spada 30-40 mm deszczu, w drugim zaś 3-4 mm. Do wzrostu wilgotności powietrza przyczynia się dodatkowo zachmurzenie, obecne w większości rejonów kraju.