AGROSIMEX

Kategoria
Działanie
Uprawa
Zawiera
Producent

Agrosimex, czyli profesjonalne produkty dla profesjonalnych rolników

To polska marka działająca na rynku od ponad 25 lat, zajmująca się dystrybucją nawozów, środków ochrony roślin oraz innych akcesoriów ogrodniczych. Agrosimex współpracuje z renomowanymi koncernami chemicznymi, a aktualna oferta handlowa obejmuje kilka tysięcy produktów czołowych producentów, w tym również akcesoriów i narzędzi ogrodniczych.

Agrosimex - środki ochrony roślin: grzybobójcze, chwastobójcze, owadobójcze

Te specjalistyczne preparaty to podstawa zrównoważonej i zdrowej uprawy. Substancje te dzielimy na kilka rodzajów.

Środki grzybobójcze to tak zwane fungicydy, które leczą rośliny uprawne oraz zapobiegają pojawianiu się chorób grzybiczych. Preparaty te mogą mieć działanie nie tylko lecznicze i wyniszczające, ale również zapobiegawcze. Ich działanie polega przede wszystkim na wysuszaniu ścian komórkowych grzybni oraz zarodków. 

Działanie chwastobójcze wykazują herbicydy, czyli preparaty usuwające niechciane narośle. Środki ochrony roślin Agrosimex do chwastów mogą mieć działanie selektywne lub zwalczać wszystkie rośliny zielone. Dobór odpowiedniego preparatu zależy od podłoża oraz warunków uprawy. 

Do środków działających owadobójczo należą insektycydy. To pestycydy zwalczające owady w uprawach rolnych, domowych ogródkach czy balkonowych uprawach. Środki owadobójcze dzielą się przede wszystkim ze względu na sposób przedostawania się do organizmu roślin. Są to preparaty powierzchniowe, działające na zewnątrz, lub układowe, które wnikają do wnętrza tkanek. 

Agrosimex - nawozy dolistne

Nawożenie roślin jest bardzo ważne z punktu widzenia stymulacji ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Szczególnie skuteczne są nawozy dolistne, które charakteryzują się wysoką zawartością substancji odżywczych. Takich preparatów używa się najczęściej poprzez opryski, dzięki czemu rośliny mogą szybko przyswoić składniki. Produkty takie występują w różnych postaciach, najczęściej w formie proszku, płynu lub granulatu. Roztwory nawozów dolistnych bogate są w najwyższej jakości składniki i minerały w odpowiednich dla roślin dawkach.

Agrosimex - preparaty rolnicze

To specjalistyczne środki mikrobiologiczne stymulujące procesy rozwojowe roślin, wspomagające działanie podstawowych środków ochronnych i nawozów. Preparaty rolnicze Agrosimex w zależności od ich przeznaczenia działają między innymi pozytywnie na reakcje odpornościowe roślin, wabiąco na pszczoły i trzmiele, czy zapobiegająco przeciw pękaniu owoców. Zastosowanie preparatów rolniczych zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb konkretnych upraw.

Profesjonalne produkty Agrosimex dla profesjonalnych rolników to kompleksowa oferta środków ochrony, nawozów i preparatów rolniczych. Odpowiednio stosowane i dawkowane preparaty pozytywnie wpływają na procesy rozwoju i wzrostu roślin, dostarczając im odpowiednią ilość składników odżywczych oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju, w efekcie zapewniając obfite i zdrowe plony.