VESCO

75,00zł
45,00zł
41,20zł
41,20zł
90,00zł
34,60zł
22,50zł
13,60zł
29,70zł
48,00zł
49,00zł
16,50zł

Profesjonalne sekatory sadownicze Vesco

Przycinanie pędów to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wpływa nie tylko na wygląd, ale także na poprawny wzrost roślin i ich odporność. W przypadku drzew i krzewów owocowych przycinanie jest istotne dla zachowania wysokiej jakości zbiorów. 

Wytrzymałe, włoskie sekatory i nożyce od renomowanego producenta

Wybór odpowiednich narzędzi do przycinania pędów ma duże znaczenie. Sekatory wysokiej jakości wymagają mniejszej siły do cięcia. Dzięki temu w mniejszym stopniu obciążają dłonie i nadgarstek. Ma to kluczowe znaczenie z perspektywy ergonomii pracy i bezpieczeństwa pracowników. Jednocześnie przekłada się to także na wydajność — korzystając z odpowiednich narzędzi, przycinanie roślin jest prostsze i mniej męczące, dzięki czemu można wykonać więcej pracy w krótszym czasie.

Jakość narzędzi ma także znaczenie dla upraw. Korzystanie z nieodpowiednich sekatorów prowadzi do tego, że rośliny są bardziej okaleczone, co zwiększa ich podatność na choroby. Profesjonalne sekatory są wyposażone w ostrza wysokiej jakości, które mniej kaleczą cięte miejsca. Dzięki temu roślina po zabiegach pielęgnacyjnych szybciej się goi i jest mniej podatna na infekcje. Ponadto sekatory firmy Vesco dostępne w naszym sklepie mają możliwość wymiany ostrzy, co pozwala zachować wysoką kulturę pracy.

Profesjonalne sekatory dla wymagających użytkowników 

Profesjonalne narzędzia to doskonały wybór dla sadowników i ogrodników, którzy mają pod swoją opieką wiele roślin. Jednocześnie także właściciele mniejszych ogrodów mogą zainwestować w lepszy sprzęt, dzięki któremu dbanie o przydomowe drzewa i krzewy będzie znacznie przyjemniejsze.

Istotne jest dobranie odpowiedniego narzędzia. W przypadku pracy z krzewami, młodymi roślinami, podstawą będą sekatory jednoręczne. Sprawdzą się one w cięciu cienkich i miękkich pędów. W przypadku pracy z większymi okazami, gdy jest konieczność obcinania grubszych gałęzi, niezbędne są sekatory dwuręczne. W ofercie naszego sklepu znajdziesz także inne narzędzia przydatne podczas pracy z roślinami, m.in. nożyczki do zawiązków, które świetnie sprawdzą się na plantacji winogron czy piłę sadowniczą idealną do obcinania dużych gałęzi.

Sekator kowadełkowy a nożycowy — który będzie lepszy?

Wyróżniamy dwa rodzaje sekatorów i nożyc — kowadełkowe i nożycowe. Posiadają one inny mechanizm działania, który przekłada się na różnice w użytkowaniu i zastosowaniu. Sekatory kowadełkowe mają jedno ostrze, które jest dociskane do kowadełka. Ich zaletą jest to, że wymagają użycia mniejszej siły niż sekatory nożycowe, dlatego nadają się do pracy ze starszymi roślinami, gdzie trzeba przycinać grubsze i twardsze gałęzie. Jednocześnie, jeśli zostaną wykorzystane do cięcia miękkich pędów, to mogą je zmiażdżyć.

Sekatory nożycowe posiadają dwa ostrza i działają na zasadzie podobnej do nożyc. Świetnie sprawdzą się w przypadku młodych, delikatnych pędów. Natomiast nie są dobrym wyborem do przycinania twardych gałęzi. Lepiej wykorzystać w tym celu modele kowadełkowe, ponieważ dzięki nim praca będzie lżejsza, a także bezpieczniejsza dla roślin.