0,00zł
DO RABATU NA WYSYŁKĘ: 1000złDO KIEDY ZEROWA STAWKA VAT NA NAWOZY I ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN?
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 28 października, które zmienia rozporządzenie w sprawie towarów i usług, przedłużono obniżenie do wysokości 0% podatku od towarów i usług (VAT) do końca 2022 roku.
Warto wykorzystać tę ulgę na zakup potrzebnych nawozów i środków ochrony roślin!
Zerowy VAT na nawozy i środki ochrony roślin
Prezydent podpisał Ustawę o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, która zakłada przedłużenie do końca 2022 r. rozwiązań z tarczy antyinflacyjnej w zakresie m.in. zerowej stawki VAT na nawozy i inne środki wykorzystywane w produkcji rolnej.
NAWOZY I INNE ŚRODKI PRODUKCJI ROLNICZEJ OBJĘTE SĄ STAWKĄ VAT 0% DO KOŃCA 2022 ROKU!
Na chwilę obecną nie ma informacji o możliwości przedłużenia zerowej stawki VAT w 2023 roku.
Ustawa z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom - zaktualizowana dnia 24.10.2022 r.
„Art. ... 1. W okresie od dnia 1 listopada 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. sprzedawca dokonujący sprzedaży: [...]
3) towarów wykorzystywanych do produkcji rolnej, o których mowa w art. 146da ust. 1 pkt 2–4 ustawy zmienianej w art. 53 – zamieszcza przy kasie rejestrującej w lokalu przedsiębiorstwa, w którym dokonywana jest sprzedaż tych towarów wykorzystywanych do produkcji rolnej, czytelną informację, że od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. sprzedaż tych towarów wykorzystywanych do produkcji rolnej jest objęta stawką podatku od towarów i usług obniżoną do wysokości 0%; [...]". *
* art. 146da ust. 1 pkt 2–4:
"Art. 146da. 1. W okresie od dnia 1 lutego 2022 r. do dnia 31 lipca 2022 r. dla: (...)
2) środków poprawiających właściwości gleby, stymulatorów wzrostu oraz podłoży do upraw, o których mowa w ustawie z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. z 2021 r. poz. 76), z wyłączeniem podłoży mineralnych,
3) nawozów i środków ochrony roślin, zwykle przeznaczonych do wykorzystania w produkcji rolnej, wymienionych w poz. 10 załącznika nr 3 do ustawy, (...)".
Uwaga: Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy rabat 2% na wszystkie nawozy i środki ochrony roślin zakupione w naszym sklepie internetowym!
Aktualizacja: 2023-02-23