ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

Jak prawidłowo przeprowadzić opryski?

Opryski są niezbędne, aby zoptymalizować prawidłowy wzrost roślin uprawnych oraz uchronić je przed szkodnikami i chorobami. Ich skuteczność w dużej mierze zależy od techniki i terminu oprysku oraz doboru odpowiednich środków. W czasie całej procedury warto także pamiętać o zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa, które sprawią, że opryski nie będą szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i prowadzonych upraw.


czytaj więcej ⋙

Najczęstsze choroby i szkodniki upraw - jak je skutecznie zwalczać

Rośliny często padają ofiarą bakterii, grzybów lub szkodników. Na wielu uprawach obserwujemy bakteryjną zgniliznę, rdzę i mączniaka czy też duże ilość mszyc i przędziorków. Konsekwencją zarażenia poszczególnymi drobnoustrojami i robakami może być osłabiony wzrost i kwitnienie, pogorszenie wyglądu, a w skrajnych przypadkach – nawet całkowite obumarcie nasadzeń. Na szczęście w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju preparaty, które umożliwiają skuteczną walkę z mikrobami, przywracając roślinom dobrą kondycję i optymalny rozwój. Podpowiadamy, jak je właściwie dobrać


czytaj więcej ⋙

Mieszanie środków ochrony roślin

Jak wiadomo każdemu rolnikowi, wielkość zbieranych plonów zależy od tego, jak się je pielęgnuje. Pielęgnacja ta wymaga dbałości o wiele szczegółów, a dobór odpowiednich środków ochrony naszych roślin jest kluczem do rolniczego sukcesu. Warto też pamiętać, że wykonując opryski upraw, możemy łączyć różnorodne preparaty, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Jak jednak mieszać środki ochrony roślin, aby dało to właściwy efekt?


czytaj więcej ⋙

Środki Ochrony Roślin wycofywane ze sprzedaży w 2020r.

Dwie substancje czynne stosowane do ochrony roślin jagodowych będą wycofane w 2020 roku

1. Chwastobójcze zawierające desmedifam np. BEETUP TRIO 180sc, Saherb 180sc mogą być sprzedawane i dystrybuowane do dnia 1 maja 2020 r! 

  • Środki ochrony roślin zawierające desmedifam mogą być sprzedawane i dystrybuowane do dnia 1 maja 2020 r.
  • Do 1 lipca 2020 r. rolnik ma czas na stosowanie, przechowywanie i unieszkodliwianie herbicydów zawierających desmedifam.  

2. Grzybobójcze zawierające Chlorotalonil np. Gwarant 500sc w sprzedaży do 20 kwietnia 2020!
 
4. Owadobójcze zawierające Dimetoat np. Bi 58 Top 400ec w sprzedaży do 30 maja 2020r!

3. Owadobójcze zawierające chloropiryfos np. DURSBAN 480 ec, Neptun 480 ec w sprzedaży do 1 kwietnia 2020r! 

  • Sprzedaż środków ochrony roślin zawierających chloropiryfos będzie możliwa do 1 kwietnia 2020 r.
  • Do 16 kwietnia 2020 r. możliwe jest stosowanie insektycydów zawierających chloropiryfos.

czytaj więcej ⋙

Mącznika Prawdziwy truskawki

Aktualna sytuacja na plantacjach truskawek

Jesteśmy w czasie zbiorów na plantacjach truskawek odmian średnio wczesnych i średnich. Jest to okres, w którym skupiamy się przede wszystkim na organizacji zbiorów i sprzedaży owoców. Prowadzimy walkę z czasem, aby dostarczyć owoc najwyższej jakości bezpośrednio na rynek. To też większość energii poświęcamy na organizację pracy, transport i handel owocami.
 

 


czytaj więcej ⋙

Uprawa truskawek-wysokie temperatury

Panujące obecnie upały powodują suszę, a z drugiej strony zwiastują burze, ulewne opady deszczu czy grad, które mogą być destrukcyjne dla roślin i ich owoców. Często obawiamy się tych zjawisk pogodowych, a i wysoka temperatura może stanowić poważne zagrożenie dla plantacji truskawki posadzonej na podwyższonych zagonach wyścielonych czarną folią.


czytaj więcej ⋙

FUNGICYDY w najlepszych CENACH - JAK ZWIĘKSZYĆ ICH SKUTECZNOŚĆ

ZAGROŻENIE CHOROBAMI GRZYBOWYMI - Fungicydy

Od kilku dni w wielu rejonach Polski panuje dość wilgotna i deszczowa pogoda. Po okresie suszy, jaka miała miejsce w centralnej i północnej Polsce, jest to dobra informacja. Niestety opady deszczu nie są równomierne, w jednym regionie spada 30-40 mm deszczu, w drugim zaś 3-4 mm. Do wzrostu wilgotności powietrza przyczynia się dodatkowo zachmurzenie, obecne w większości rejonów kraju.

 


czytaj więcej ⋙

JAK RATOWAĆ PLONY PRZED i PO PRZYMROZKACH

Przymrozki wiosenne powróciły

Dość nieoczekiwanie powróciły do nas przygruntowe przymrozki. Po względnej stabilizacji, między 16 kwietnia a 1 maja, temperatury znów spadły poniżej zera, co najgorsze w kluczowym dla wielu upraw okresie. Przymrozki, nawet od -1℃, w czasie kwitnienia powodują uszkodzenia najbardziej wrażliwych części roślin. W pełni kwitnienia jest obecnie wiele odmian truskawek, niektóre gatunki roślin kończą kwitnienie: wiśnia, czereśnia, jabłonie, a niektóre rozpoczynają: malina czy borówka.


czytaj więcej ⋙

TRUSKAWKI W TUNELACH - WARSZTATY 8 MAJA

 

Różne modele tuneli i uprawy, 20 odmian wczesnych truskawek, najnowsze programy nawożenia i ochrony, indywidualne konsultacje z doradcami.  Warsztaty w oparciu o doświadczenia prowadzone w gospodarstwie Kozacka Truskawka w czerwińskiej strefie produkcji truskawek.


czytaj więcej ⋙

BLOG DLA PRODUCENTÓW OWOCÓW JAGODOWYCH

Prelekcje z ostatniej AKADEMII UPRAWY TRUSKAWEK 2019, która odbyła się w Czerwińsku nad Wisłą, polskim zagłębiu produkcji truskawek. 

 


czytaj więcej ⋙

AKADEMIA UPRAWY TRUSKAWEK 2019

W najbliższą niedzielę 17-go marca zapraszamy do Czerwińska nad Wisłą, gdzie odbędzie się AKADEMIA UPRAWY TRUSKAWEK

 


czytaj więcej ⋙

Jak sadzić truskawki

Krótki film prezentujący podstawowe zasady sadzenia truskawek typu frigo. 


czytaj więcej ⋙

Substancja tiuram będzie wycofana ze sprzedaży od kwietnia

Zgodnie  z rozporządzeniem Komisji (UE)  2018/1500 z dnia 9 października 2018 substancja tiuram nie otrzymała odnowienia zezwolenia.
 
 

czytaj więcej ⋙

Profesjonalna fertygacja

Nawożenie uprawy poprzez nawodnienie staje się coraz bardziej popularne. W segmencie nawozów rozpuszczalnych do fertygacji przybywa nowych rozwiązań. 


czytaj więcej ⋙

Warsztaty Berry Tech 2018

 

20 odmian truskawek w praktyce 

bieżące zagadnienia i problemy w uprawie truskawek;

5 sierpnia Karczmiska


czytaj więcej ⋙

Nowe odmiany truskawek deserowych

Przegląd nowych odmian truskawek deserowych z uwzględnieniem doświadczeń z zeszłego sezonu.

 


czytaj więcej ⋙

Zadbany trawnik

Zadbany trawnik to wizytówka naszych ogrodów


czytaj więcej ⋙