ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

CARPOVIRUSINE SUPER 1L R-33/2015

Waga: 1.50 KG
Producent: ARYSTA
Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h
Na magazynie pozostała tylko 1 sztuka
Cena: 150,00 zł

 

CARPOVIRUSINE SUPER 1L 

Preparat przeznaczony do zwalczania owocówki jabłkóweczki


Carpovirusine Super znajduje się w wykazie środków ochrony roślin do produkcji ekologicznej. Jest biologicznym środkiem owadobójczym, zawierającym entomopatogenicznego wirusa CpGV. Carpovirusine przeznaczony jest do zwalczania owocówki jabłkóweczki. Środek ten działa całkowicie w sposób selektywny – wirus CpGV atakuje tylko larwy owocówki i nie wpływa ujemnie na organizmy pożyteczne. W sadzie w którym stosowany jest Carpovirusine Super jest więcej owadów i roztoczy drapieżnych w porównaniu z sadami w których owocówka jabłkóweczka jest zwalczana metodami tradycyjnymi. Carpovirusine Super jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego. Preparat nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka, ponieważ nie zostawia szkodliwych pozostałości w owocach, a wirus CpGV jest wysoce specyficzny i nie infekuje innych organizmów niż owocówka jabłkóweczka.

 

 

Zawartość substancji czynnych:

  • Środek zawiera 1 x 1013 jednostek wirusa w litrze.


Działanie Carpovirusine Super:

Jest to preparat o działaniu żołądkowym, działa dopiero w momencie trafienia do układu pokarmowego larw owocówki. Co ważne, część larw pobierze cząsteczkę wirusa przegryzając osłonkę jaja, w trakcie wylęgu, więc nawet nie zacznie żerować. Pozostałe larwy zginą zaraz na wstępnym etapie żerowania, dlatego uszkodzenia na roślinach szybko się zabliźnią i nie wpłyną na jakość owoców. 

 

 

 

Zastosowanie Carpovirusine Super:

Najlepszym momentem na zastosowanie 
CARPOVIRUSINE SUPER jest  stadium czarnej główki. Jest to faza poprzedzająca wylęganie się larw z jaj. W sytuacji przedłużana się wylotów szkodnika zalecane jest powtórzenie zabiegu. Podczas stosowania należy zwrócić uwagę na dokładne pokrycie roślin cieczą roboczą. Zalecany jest oprysk drobnokroplisty. Jak wykazują badania, środek ten ma zbliżoną skuteczność do standardowych środków chemicznych. 

 

 

     

Carpovirusine Super jest jednym z produktów proponowanych przez program pronutiva, którego celem jest produkcja owoców z małą ilością pozostałości. Program rozwijany przez firmę Arysta.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin.

 

ZASTOSOWANIE:

Optymalnym terminem stosowanie środka jest faza poprzedzająca wylęgania się larw owocówki jabłkóweczki z jaj tzw. stadium czarnej główki. Stadium to przypada około 10 dni po zaobserwowanym maksimum lotów szkodnika.

W przypadku znacznie przedłużających się wylotów szkodnika zalecamy powtórzenie zabiegu

Carpovirusine Super powinien być stosowany w formie oprysku drobnokroplistego. Ze względu na żołądkowe działanie preparatu na larwy, należy zwrócić uwagę na dokładne pokrycie roślin cieczą roboczą. W przypadku wystąpienia opadów powyżej 20 mm bezpośrednio po oprysku zabieg należy powtórzyć.

Zalecana dawka preparatu: 1 l/ha
Zalecana dawka wody: 1000 l/ha

W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów zawierających w składzie CpGV do cieczy roboczej nie trzeba dodawać środków zachęcających larwy do żerowania (mleko, cukier).

 

Produkt Carpovirusine Super należy przechowywać wyłącznie w oryginalnym opakowaniu:

Przed otwarciem opakowania produkt można przechowywać: do 24 miesięcy – zamrożenie do temperatury -18°C; do 8 miesięcy – w chłodni w 6°C.

Po otwarciu opakowania produkt można przechowywać: do 24 miesięcy – zamrożenie do temperatury -18°C; do 8 miesięcy – w chłodni w 6°C; do 4 tygodni w maksymalnie 20°C.

Nie zaleca się przechowywania w temperaturze powyżej 25°C ze względu na ryzyko spadku skuteczności.

 

Koszty dostawy:

 Przesyłki powyżej 60 kg ->Sprawdź koszt

 

Metody płatności:

Monitorowanie przesyłki: 

 

 


Podobne