CLAYTON ELNINO (DIFLUFE) 1L

  • Waga: 1.20 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: CLAYTON
Na magazynie pozostała tylko 1 sztuka
Cena: 172,00zł


CLAYTON ELNINO (DIFLUFE) 1L
Przeznaczony do zwalczania chwastów w pszenicy ozimej

 

Clayton El Nino to herbicyd selektywny o dzianiu kontaktowym, stosowany nalistnie, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych. 
Środek pobierany jest głównie poprzez liście i łodyżki kiełkujących chwastów oraz częściowo przez ich korzenie. Powoduje zakłócenia w biosyntezie karotenoidów niezbędnych w procesie fotosyntezy u roślin. Działanie środka objawia się bieleniem roślin, a następnie ich zamieraniem. Środek zapewnia ochronę do 8 tygodni po zastosowaniu. Działaniu środka sprzyja optymalna wilgotność gleby. Największy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek we wczesnych fazach rozwojowych chwastów, to jest w czasie kiełkowania lub krótko po ich wschodach, w fazie siewek. 

 


Zawartość substancji czynnych:

  • diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) - 500 g/l (42,02%)  

 

 

 

 

     

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin.


Podobne