GLEAN STRONG 54 WG 120G

  • Waga: 0.12 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: DUPONT
Cena: 78,40zł
Brak towaru w magazynie

 

 

DuPont Glean Strong 54 WG jest herbicydem w formie granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej, przystosowanym do odmierzania objętościowego, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów dwuliściennych i miotły zbożowej. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna diflufenikan zaliczana jest do grupy F1,  a substancja czynna chlorosulfuron do grupy B.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych. 

 

Zawartość substancji czynnych:  diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) – 41,7% (417 g/kg) Grupa HRAC F1

chlorosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 12,5% (125 g/kg) Grupa HRAC B 

 

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY

DuPont Glean Strong 54 WG jest selektywnym herbicydem o działaniu układowym, pobieranym poprzez liście oraz korzenie roślin i szybko przemieszczanym w całej roślinie. Wzrost chwastów zostaje zahamowany 6 godzin po zastosowaniu środka. Działanie środka rozpoczyna się w stożkach wzrostu, które żółkną w przeciągu kilku dni. Następnie liście chwastów stają się białe, brązowe lub zasychają i chwasty zostają zniszczone od 1 do 3 tygodni po zastosowaniu środka (w zależności od gatunku chwastu i warunków środowiskowych). Środek zwalcza również chwasty z rodziny kapustowatych (zgodnie z listą poniżej) będące wektorami sprawcy kiły kapusty.

Środek stosować na młode, szybko rosnące chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści. Przy przewadze zachwaszczenia miotłą zbożową zabieg wykonać najlepiej przed wschodami lub po wschodach miotły, do fazy trzech liści właściwych. Gdy na polu przeważa przytulia czepna opryskiwać po wschodach chwastu, do fazy dwóch okółków przytuli czepnej. 

 

Chwasty wrażliwe: 

bodziszek drobny, dymnica pospolita, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, mlecz polny, niezapominajka polna, ostróżeczka polna, poziewnik szorstki, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne. Chwasty średniowrażliwe: 

wiechlina roczna.

Chwasty średnioodporne:

chaber bławatek, ostrożeń polny, perz właściwy. 

 

          

 

 Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Podobne