MAP (NOVA MAP) 12+6+0 25KG

  • Waga: 25.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: ICL
Na magazynie pozostała tylko 1 sztuka
Cena: 132,00zł

Nova map 12-61-0

Zalety

Wysoka zawartość fosforu - stymulacja rozwoju systemu korzeniowego i kwitnienia,

Może być mieszany z innymi nawozami pojedynczymi lub wieloskładnikowymi,

Pobudza do wzrostu,

Doskonałe źródło przyswajalnego fosforu, szczególnie na glebach zasadowych,

Wysoka rozpuszczalność, łatwość stosowania.

Działanie

1. Nova MAP zawiera azot i fosfor, co stanowi dobrą podstawę do opracowania kompleksowego programu nawożenia podczas całego cyklu produkcyjnego.

2. Stanowi źródło dobrze przyswajalnego fosforu, co ma szczególne znaczenie w fazie korzenienia się roślin (stymuluje rozwój systemu korzeniowego) oraz w okresie inicjowania pąków kwiatowych - zwiększa ich liczbę, sprzyja zawiązywaniu owoców i ogranicza opadanie zawiązków.

3. pH roztworu Nova MAP (1%) wynosi 4,5, co oznacza, że wykazuje lekko zakwaszające działanie i sprawia, że jest wyjątkowo skuteczny na glebach alkalicznych.

Informacje dot. stosowania:

Dawka nawozu w roztworze stężonym: 15 kg/100 l wody.

Nova MAP charakteryzuje się wysoką rozpuszczalnością: 380 g/l wody o temperaturze 20 stopni Celsjusza.

Nawóz może być mieszany z innymi pojedynczymi nawozami rozpuszczalnymi jak Nova Ferti-K (dawniej Select KCl), mocznik lub saletra amonowa. Nie mieszać Nova MAP z nawozami wapniowymi i magnezowymi w jednym zbiorniku.

Dokładne zalecenia nawozowe, uwzględniające specyficzne warunki w gospodarstwie, są opracowywane na podstawie wyników analizy wody. Prosimy o kontakt z doradcami ICL.

Przed pierwszym zastosowaniem Nova MAP lub przy zmianie stosowanych dawek, zalecamy wykonanie próby na niewielkiej powierzchni uprawy. W związku ze zróżnicowanymi warunkami uprawy, niezależnymi od nas, firma ICL nie bierze odpowiedzialności za negatywne skutki stosowania nawozów.

Nova MAP 12-61-0 jest przeznaczony do stosowania w początkowej fazie uprawy (po siewie lub sadzeniu młodych roślin) - dzięki wysokiej zawartości fosforu doskonale stymuluje korzenienie. Nie zawiera chlorków ani sodu, jest doskonałym źródłem fosforu, poprawia przyswajalność fosoforu zawartego w glebie i innych pierwiastków.


Podobne