RAPTOR 263 SC 5 L

  • Waga: 5.50 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: ARYSTA / UPL
Cena: 205,00zł

 

 

Raptor 263 SC jest dolistnym herbicydem, zawierającym dwie substancje czynne.Raptor 263 sc zawiera Glifosat, który jest pobierany przez zielone części roślin, a następnie przemieszcza się w całej roślinie i  dociera do jej części podziemnych (korzeni, rozłogów) powodując ich zamieranie. 

Pyraflufen etylowy powoduje dużą wrażliwość roślin chwastów na światło, a w rezultacie szybkie ich zasychanie.

Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) widoczne są po upływie 3-5 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie chwastów następuje po około 2-3 tygodniach od wykonania zabiegu. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

 

Chwasty wrażliwe:

-w dawce 2 l/ha: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, wiechlina roczna, starzec zwyczajny;

-w dawce 4 l/ha: perz właściwy, tasznik pospolity, komosa biała;

-w dawce 6 l/ha: bodziszek drobny, mniszek pospolity, wierzbownica gruczołowata.

Chwasty odporne: skrzyp polny.

 

Zawartość substancji czynnych :

glifosat (związek z grupy aminofosfonianów w formie soli izopropyloaminowej) – 261 g/l (22,89%) pyraflufen etylowy (związek grupy fenylopirazoli) – 1,71 g/l (0,15%)

 

 

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Podobne