Polecany produkt
Polecany produkt
AGROSAR 360 SL 5L glifosat
4.9 (234)

AGROSAR 360 SL 5L glifosat

4.9 (234)
Zastosowanie nieprofesjonalne
Cena: 93,50zł (w tym 8% VAT)
Kup teraz, wyślemy dziś! Złóż zamówienie w ciągu 0:23:21
Ikona ciągnika
93 snopków w programie Żniwa w Polu
Ikona snopków

AGROSAR 360 SL 5L

SKUTECZNY HERBICYD ZWALCZAJĄCY PERZ WŁAŚCIWY, MAK POLNY, TOBOŁKI POLNE I INNE UCIĄŻLIWE CHWASTY JEDNOLIŚCIENNE I DWULIŚCIENNE O SZEROKIM ZASTOSOWANIU

 

Agrosar jest środkiem chwastobójczym nieselektywnym o działaniu układowym do stosowania nalistnego. Charakteryzuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu chwastów jedno i dwuliściennych oraz szerokim zastosowaniem: na ścierniskach, przed rozpoczęciem upraw w celu zwalczenia chwastów oraz przed zbiorem w celu ułatwienia zbioru. Środek ma formę koncentratu do sporządzania roztworu wodnego.

Działanie Agrosar 360 SL na chwasty

Środek pobierany jest poprzez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) widoczne są po upływie 7-10 dni od zabiegu. Po upływie 2-3 tygodni następuje całkowite zamieranie roślin. Czynniki takie jak wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

 

Substancja czynna:

  • glifosat (związek z grupy aminofosfonianów) - 360 g/l (30,9%).

Dawkowanie - jak stosować Agrosar 360 SL?

  • W zależności od przeznaczenia (miejsca, uprawy): 2,0 - 8,0 l/ha.

Agrosar 360 SL stosowany jest dla odchwaszczenia

  • rzepaku ozimego, pszenicy ozimej, jabłoni, agrestu, aronii, porzeczki czarnej, czerwonej i białej, gruszy, brzoskwini, czereśni, moreli, śliwy, wiśni,
  • szkółek leśnych - sadzonek drzew iglastych i liściastych,
  • odnowień, zalesień - sosny zwyczajnej, leśnych gatunków drzew liściastych,
  • ogrodów i działek.

Agrosar 360 SL zwalcza chwasty na terenach:

  • wokół domu, wzdłuż fundamentów budynku, płotów i innych ogrodzeń, wokół drzew i kęp kwiatów, pod żywopłotami i krzewami, między płytami i kostką chodnikową, na terenie obejścia i dróg dojazdowych,
  • torowisk kolejowych.

Agrosar 360 SL - zwalczane chwasty:

chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, przymiotno kanadyjskie, rdestówka powojowata (syn. rdest powojowaty), starzec zwyczajny, tasznik pospolity, wiechlina roczna, fiołek polny, perz właściwy, przytulia czepna, babka lancetowata, babka zwyczajna, bylica pospolita, chaber bławatek, gorczyca polna, iglica pospolita, jasnota purpurowa, koniczyna biała, kupkówka pospolita, nawłoć kanadyjska, owies głuchy, palusznik krwawy, pępawa zielona, rumianek pospolity, stulisz lekarski, szarłat szorstki, szczaw tępolistny, szczaw zwyczajny, szczawik żółty, tobołki polne, włośnica zielona, wyka ptasia, wyka wąskolistna, mlecz polny, mniszek lekarski, palusznik pospolity, przetacznik trójlistny, rdest ptasi, rogownica pospolita,  szczaw polny, bodziszek drobny, bodziszek czerwony, glistnik jaskółcze ziele, jaskier rozłogowy, koniczyna polna, krwawnik pospolity, ostrożeń polny, podagrycznik pospolity, pokrzywa zwyczajna, powój polny, przetacznik perski, wierzbownica gruczołowata.

Okres karencji Agrosar 360 SL

Jabłoń, agrest, aronia, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka biała, grusza, brzoskwinia, czereśnia, morela, śliwa, wiśnia – 7 dni

Korzyści stosowania preparatu Agrosar 360 SL

  • wysoka skuteczność,
  • szybkie działanie,
  • szerokie spektrum zastosowania,
  • brak ograniczeń w doborze upraw następczych.​

 

 

Pełne stosowanie znajdziesz w etykiecie środka ochrony roślin Agrosar 360 SL poniżej.

Etykieta Agrosar 360 SL 

 

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

Waga: 5.50 KG

STOSOWANIE ŚRODKA AGROSAR 360 SL 

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego lub sadowniczego wyposażonego w belkę herbicydową lub opryskiwacza ręcznego (w tym plecakowego).

Uwaga:

Środka ochrony roślin nie stosować w parkach i ogrodach publicznych, na terenach sportowych, rekreacyjnych, szkół, przedszkoli, żłobków oraz placówek opieki zdrowotnej.

 

Pszenica ozima, rzepak ozimy

Po zbiorze roślin uprawnych, przed rozpoczęciem upraw pożniwnych w celu zwalczania perzu właściwego i innych chwastów (ścierniska).

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 4,0 l/ha.

Termin stosowania: środek stosować od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone, intensywnie rosnące chwasty. Po zbiorze rośliny uprawnej, a przed zastosowaniem środka nie wykonywać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zastosowania perz właściwy powinien osiągnąć wysokość 10-25 cm i wytworzyć co najmniej 3-4 w pełni wykształcone liście. Roczne chwasty jednoliścienne powinny mieć co najmniej 5 cm wysokości, a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić 2 liście właściwe.

Zalecana ilość wody : 200 – 300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

 

Jabłoń

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 8,0 l/ha.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,0 - 8,0 l/ha.

Termin stosowania: środek stosować od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu, stosując dawkę potrzebną do zniszczenia występujących gatunków chwastów. 

W celu zniszczenia wieloletnich chwastów (np. skrzyp polny) środek można stosować  w mieszaninie

  • z herbicydem Chwastox Extra 300 SL lub Chwastox Professional 750 SL w dawkach:
    • Agrosar 360 SL 5,0 l/ha + Chwastox Extra 300 SL 2,5 l/ha 
    • lub Agrosar 360 SL 5,0 l/ha + Chwastox Professional 750 SL 1,0 l/ha 

Zalecana ilość wody : 200 – 300 l/ha

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 (zastosowanie pojedynczo lub w mieszaninie).

 

UWAGI:

  1. Przed opryskiwaniem usunąć mechanicznie wszystkie odrosty korzeniowe drzew owocowych.

  2. Opryskiwać w sposób bezpieczny, najlepiej stosując opryskiwacze z osłonami lub ekrany, tak aby krople cieczy użytkowej nie przedostały się na liście, pędy i niezdrewniałą korę drzew ze względu na możliwość uszkodzenia roślin.

 

Ogrody, działki, tereny wokół domu, wzdłuż fundamentów budynku, płotów i innych ogrodzeń, wokół drzew (ozdobnych) i kęp kwiatów, pod żywopłotami i krzewami ozdobnymi, między płytami i kostką chodnikową, na terenie obejścia i dróg dojazdowych.

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 7,5 l/ha

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 5,0 - 7,5 l/ha.

W przypadku zastosowania środka na dużej powierzchni należy jednorazowo środek stosować na połowie powierzchni zaplanowanej do ochrony.  

Termin stosowania: środek stosować od wiosny do jesieni, podczas ciepłej pogody sprzyjającej rozwojowi chwastów.

UWAGA:

W celu zwalczania perzu właściwego, podagrycznika pospolitego, pokrzywy zwyczajnej lub innych chwastów uciążliwych środek Agrosar 360 SL stosować przed założeniem ogrodu lub działki.

W przypadku silnego zachwaszczenia może wystąpić konieczność powtórzenia zabiegu.

W trakcie zabiegu starać się dokładnie pokryć zielone części chwastów, nie dopuszczając do spływania środka z liści. 

Aby uniknąć znoszenia środka na sąsiednie rośliny uprawne, używać osłon lub ekranów, najlepiej wykonanych z folii. Po zabiegu zużytą folię składać w taki sposób, aby powierzchnia, na której znajdują się krople środka znalazła się wewnątrz. Przez kilkanaście godzin po zabiegu unikać chodzenia po opryskiwanym terenie ze względu na możliwość przenoszenia środka na obuwiu. Po zastosowaniu środka nie wykonywać żadnych prac uprawowych przez minimum tydzień. Czas ten potrzebny jest do przemieszczenia się herbicydu do części podziemnych chwastów i całkowitego ich zniszczenia. Po upływie tego czasu można przystąpić do uprawy gleby, siewu lub sadzenia roślin. Wcześniejsze zabiegi uprawowe mogą obniżyć skuteczność działania środka.

 

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp między zabiegami: co najmniej 21 dni.

Zalecana ilość wody : 200 – 300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

 

Torowiska kolejowe 

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 7,5 l/ha.

Termin stosowania: środek stosować od wiosny do jesieni, na zielone chwasty w fazie ich intensywnego wzrostu.

W przypadku silnego zachwaszczenia może wystąpić konieczność powtórzenia zabiegu.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp między zabiegami: co najmniej 21 dni.

Zalecana ilość wody : 200 – 300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

 

Uwaga:

Środek stosować ściśle według procedur PKP PLK S.A. 

 

STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH  I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

Odpowiedzialność za skuteczność działania i fitotoksyczność środka ochrony roślin stosowanego w uprawach małoobszarowych ponosi wyłącznie jego użytkownik

 

Agrest, aronia, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka biała, grusza, brzoskwinia, czereśnia, morela, śliwa, wiśnia

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 8,0 l/ha.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,0 - 8,0 l/ha.

Termin stosowania: środek stosować od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu, stosując dawkę potrzebną do zniszczenia występujących gatunków chwastów.

W celu zniszczenia chwastów wieloletnich (np. skrzyp polny) środek można stosować w mieszaninie

z herbicydem Chwastox Extra 300 SL w dawce:

  • Agrosar 360 SL 5,0 l/ha + Chwastox Extra 300 SL 2,5 l/ha 

Zalecana ilość wody : 200 – 300 l/ha

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym:1.

 

UWAGI:

  1. Przed opryskiwaniem usunąć mechanicznie wszystkie odrosty korzeniowe drzew i krzewów owocowych.

  2. Opryskiwać w sposób bezpieczny, najlepiej stosując opryskiwacze z osłonami lub ekrany, tak aby krople cieczy użytkowej nie przedostały się na liście, pędy i niezdrewniałą korę drzew i krzewów ze względu na możliwość uszkodzenia roślin.

 

Rośliny szkółkarskie leśne (sadzonki drzew iglastych i liściastych)

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,0 l/ha.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0-3,0 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

Zalecana ilość wody: 100-150 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Środek stosować w celu zwalczania chwastów zielnych, krzewiastych i drzewiastych. Środek stosować do wysokości 1 metra sadzonki.

 

UWAGA:

Środek stosować przy użyciu opryskiwaczy ręcznych lub opryskiwaczy polowych z osłonami, tak, aby krople cieczy użytkowej nie przedostały się na liście, pędy i niezdrewniałą korę sadzonek, ze względu na możliwość uszkodzenia roślin.

 

Odnowienia, zalesienia (sosna zwyczajna, leśne gatunki drzew liściastych)

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,0 l/ha.

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0-3,0 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

Zalecana ilość wody: 100-150 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Środek stosować w celu zwalczania chwastów zielnych oraz niezdrewniałych odrośli drzew  i krzewów. Środek stosować do wysokości 1 metra drzewka.

W przypadku sosny zwyczajnej środek stosować po zakończeniu rocznego przyrostu sadzonek i zdrewnieniu pędu szczytowego.

 

UWAGA:

Środek stosować przy użyciu opryskiwaczy ręcznych lub samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych z osłonami, tak, aby krople cieczy użytkowej nie przedostały się na liście, pędy i niezdrewniałą korę sadzonek, ze względu na możliwość uszkodzenia roślin.

 

Chwasty wrażliwe 

w dawce 3 l/ha: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, przymiotno kanadyjskie, rdest powojowaty, starzec zwyczajny, tasznik pospolity, wiechlina roczna.
w dawce 4 l/ha: fiołek polny, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, perz właściwy, przytulia czepna, rdest powojowaty, tasznik pospolity.

w dawce 5 l/ha: babka lancetowata, babka zwyczajna, bylica pospolita, chaber bławatek, chwastnica jednostronna, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, koniczyna biała, kupkówka pospolita, maruna bezwonna, nawłoć kanadyjska, owies głuchy, palusznik krwawy, perz właściwy, pępawa zielona, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rogownica pospolita, rumianek pospolity, starzec zwyczajny, stulisz lekarski, szarłat szorstki, szczaw tępolistny, szczaw zwyczajny, szczawik żółty, tasznik pospolity, tobołki polne, wiechlina roczna, włośnica zielona, wyka ptasia, wyka wąskolistna.

w dawce 7,5 l/ha: babka lancetowata, babka zwyczajna, bylica pospolita, chaber bławatek, chwastnica jednostronna, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, koniczyna biała, kupkówka pospolita, maruna bezwonna, mlecz polny, mniszek lekarski, nawłoć kanadyjska, owies głuchy, palusznik pospolity, perz właściwy, pępawa zielona, przetacznik trójlistny, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rdest ptasi, rogownica pospolita, rumianek pospolity, stulisz lekarski, szarłat szorstki, szczawik żółty, szczaw polny, szczaw tępolistny, szczaw zwyczajny, tasznik pospolity, tobołki polne, wiechlina roczna, włośnica zielona, wyka ptasia, wyka wąskolistna. 

w dawce 7,5 l/ha stosowanej dwukrotnie: babka lancetowata, babka zwyczajna, bodziszek drobny, bodziszek czerwony, bylica pospolita, chaber bławatek, chwastnica jednostronna, glistnik jaskółcze ziele, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jaskier rozłogowy, jasnota purpurowa, komosa biała, koniczyna polna, krwawnik pospolity, kupkówka pospolita, maruna bezwonna, mlecz polny, mniszek lekarski, nawłoć kanadyjska, ostrożeń polny, owies głuchy, palusznik pospolity, perz właściwy, pępawa zielona, podagrycznik pospolity, pokrzywa zwyczajna, powój polny, przetacznik perski, przetacznik trójlistny, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rdest ptasi, rogownica pospolita, rumianek pospolity, stulisz lekarski, szarłat szorstki, szczaw polny, szczaw tępolistny, szczaw zwyczajny, szczawik żółty, tasznik pospolity, tobołki polne, wiechlina roczna, włośnica zielona, wyka ptasia, wyka wąskolistna.

8,0 l/ha: babka lancetowata, babka zwyczajna, bodziszek drobny, bylica pospolita, chaber bławatek, chwastnica jednostronna, fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, koniczyna biała, kupkówka pospolita, mak polny, maruna bezwonna, mlecz polny, mniszek lekarski, nawłoć kanadyjska, owies głuchy, palusznik pospolity, perz właściwy, pępawa zielona, przetacznik trójlistny, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rdest ptasi, rdestówka powojowata (syn. rdest powojowaty), rogownica pospolita, rumianek pospolity, starzec zwyczajny, stulisz lekarski, szarłat szorstki, szczawik żółty, szczaw polny, szczaw tępolistny, szczaw zwyczajny, tasznik pospolity, tobołki polne, wiechlina roczna, wierzbownica gruczołowata, włośnica zielona, wyka ptasia, wyka wąskolistna.

Uwaga!

zastosowany dwukrotnie w dawce 7,5 l/ha zapobiega występowaniu na początku kolejnego sezonu wegetacyjnego następujących gatunków chwastów: babki lancetowatej, babki zwyczajnej, bylicy pospolitej, jaskra rozłogowego, koniczyny białej, krwawnika pospolitego, nawłoci kanadyjskiej, owsa głuchego, podagrycznika pospolitego, pokrzywy zwyczajnej, szczawiu zwyczajnego, wiechliny rocznej, włośnicy zielonej, wyki ptasiej, wyki wąskolistnej. 

w dawce 8,0 l/ha: bodziszek drobny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, mniszek lekarski, perz właściwy, przymiotno kanadyjskie, rdest ptasi, starzec zwyczajny, tasznik pospolity, wiechlina roczna, wierzbownica gruczołowata.

 

Chwasty średnio wrażliwe:

w dawce 3 l/ha: bodziszek drobny, jasnota purpurowa.
w dawce 5,0 l/ha: mlecz polny, pokrzywa zwyczajna, przetacznik perski, rdest ptasi, szczaw polny, wierzbownica gruczołowata.
w dawce 7,5 l/ha: krwawnik pospolity, ostrożeń polny, pokrzywa zwyczajna, przetacznik perski. 

 

 

Produkty o podobnym działaniu / Zamienniki dla AGROSAR 360 SL 5L glifosat
94,30zł
108,30zł
Brak w magazynie
108,00zł
Brak w magazynie
147,55zł
Qemetica - Agricultural Solutions Poland Chemików 1 37-310 Nowa Sarzyna
Opinie o produkcie
Nasze opinie są zweryfikowane i pochodzą od Kupujących. W celu zapoznania się z podjętymi środkami weryfikacji opinii odwiedź stronę zaufane.pl
4.9
Średnia ocena
234
Opinie klientów
2024-05-21
Polecam dobry mocny środek.jesli chcesz pozbyć się chwastów z kostki brukowej zrobi to za ciebie ten produkt
Halina
2024-07-25
Produkt odpowiedniej jakości, tańszy od konkurencyjnych produktów. Wystarczająco skuteczny.
Zenon
2024-04-13
5/5 za to że nie uległ podczas transportu, dużo gęstszy od RANDAP-u na pierwszy rzut oka, czy działa jeszcze nie wiem bo dopiero mineły dwie pełne doby od oprysku na chwast i trawe.
Szymon
2024-08-14
Agrosar 360 sl stosuje na ściernisko, żeby zniszczyć perz i inne chwasty. Pozwoli to na lepszą uprawę ziemi. Stosuję go od lat i jestem zadowolony gdyż jest niezawodny.
Przemysław
2024-06-28
Po zmieszaniu z chwastoxem widać pierwsze efekty jak niszczy skrzyp już po trzech dniach.
Robert
Zobacz wiecej opinii
Cena: 93,50zł (w tym 8% VAT)