ZGODNIE Z USTAWĄ Z DNIA 7 LIPCA 2022 r. NAWOZY I INNE ŚRODKI PRODUKCJI ROLNICZEJ OBJĘTE SĄ STAWKĄ VAT 0% DO KOŃCA 2022 ROKU!

BACARA TRIO 516 SC 5L

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com
 • Waga: 5.50 KG
 • Dostępność: Wysyłka w 24h
 • Producent: BAYER
Oszczędzasz 12,50zł
Cena: 1087,50zł 1100,00zł
Brak towaru w magazynie

BACARA TRIO 516 SC 5L

HERBICYD O DZIAŁANIU UKŁADOWYM DO ZWALCZANIA FIOŁKA POLNEGO, MIOTŁY ZBOŻOWEJ, PRZYTULINY CZEPNEJ, MAKU POLNEGO I INNYCH CHWASTÓW W ZBOŻACH OZIMYCH

 

Jest to selektywny środek chwastobójczy o działaniu układowym, stosowany doglebowo lub nalistnie

Jest koncentratem w formie  stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC).

Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna diflufenikan zaliczana jest do grupy F1, substancja czynna flufenacet do grupy F3, a substancja czynna metrybuzyna do grupa C1.

 

Substancje czynne

 • Diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) 233 g/l (19,58%)
 • Flufenacet (związek z grupy oksyacetamidów) - 200 g/l (16,81%)
 • Metrybuzyna (związek z grupy triazynonów) - 83 g/l (6,98%)

Bacara Trio 516 SC stosowana jest w ochronie

 • pszenicy ozimej,
 • pszenżyta ozimego,
 • jęczmienia ozimego,
 • żyta ozimego.

Okres karencji Bacara Trio 516 SC

Nie dotyczy.

Działanie preparatu Bacara Trio 516 SC na chwasty

Środek zawiera trzy uzupełniające się substancje czynne o różnym mechanizmie działania.

- Diflufenikan jest substancją o działaniu kontaktowym (przemieszcza się w roślinie w niewielkim stopniu), zaliczaną do inhibitorów biosyntezy karotenoidów w komórkach chwastów. Powoduje zbielenie tkanek liści i rozpad komórek, co widać szczególnie w przypadku nowych tkanek. Diflufenikan po zastosowaniu pozostaje przez dłuższy czas na powierzchni gleby wytwarzając cienką warstwę, działającą kontaktowo na wschodzące młode, aktywnie rosnące chwasty. Diflufenikan zapewnia ochronę do 8 tygodni po zastosowaniu.

- Flufenacet to substancja o działaniu układowym, zaliczana do inhibitorów syntezy kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach. Pobierana jest głównie przez korzenie i hypokotyl kiełkujących chwastów.

- Metrybuzyna to substancja o działaniu układowym. Zaliczana jest do inhibitorów fotosyntezy. Pobierana głównie poprzez system korzeniowy, a w mniejszym stopniu poprzez liście chwastów.

 

Substancje czynne środka pozostają biologicznie aktywne w glebie przez wiele tygodni po zabiegu, dzięki czemu utrzymywana jest wysoka skuteczności chwastobójcza również w późniejszym okresie. Optymalna wilgotność gleby sprzyja wysokiej skuteczności środka. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek we wczesnych fazach rozwojowych chwastów, a więc w czasie kiełkowania lub krótko po ich wschodach w fazie siewek. Rekomenduje się stosowanie środka na dobrze uprawioną (bez grud) glebę. Łagodna zima wpływa na przyspieszenie rozkładu substancji czynnych, co może skrócić okres działania środka wiosną.

 

Chwasty wrażliwe

Bodziszek porozcinany, chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, jasnota purpurowa, maruna bezwonna, mak polny, miotła zbożowa, przytulia czepna, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, rumian polny, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

Korzyści stosowania preparatu:

 • zawiera trzy uzupełniające się substncje czynne,
 • długi okres ochrony upraw,
 • szerokie spektrum działania.

 

Pełne stosowanie znajdziesz w etykiecie środka ochrony roślin Bacara Trio 516 SC poniżej. 

Etykieta Bacara Trio 516 SC 

 

 

 

UWAGA!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com

Stosowanie środka BACARA TRIO 516 SC:

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

 

STOSOWANIE ŚRODKA

PSZENICA OZIMA, PSZENŻYTO OZIME, JĘCZMIEŃ OZIMY, ŻYTO OZIME

Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,45 l/ha

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste 

 

NASTĘPSTWO ROŚLIN

Po zbiorze zbóż potraktowanych środkiem można uprawiać wszystkie rośliny. W przypadku konieczności wcześniejszego zlikwidowania plantacji w wyniku uszkodzenia roślin przez mróz, szkodniki lub choroby na polu tym można uprawiać:

− wkrótce po zastosowaniu środka

– pszenicę ozimą

− po upływie co najmniej 5 miesięcy od zabiegu

– peluszkę, pszenicę jarą, jęczmień jary

− po upływie co najmniej 6 miesięcy od zabiegu

– bób, bobik, kukurydzę, słonecznik.

Burak cukrowy i rzepak jary można uprawiać dopiero po terminie zbioru rośliny uprawnej, w której został zastosowany środek.

 


Zobacz także