BIZON 5L

  • Waga: 5.50 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: DOW AGRO / CORTEVA
Cena: 503,60zł 519,00zł
Brak towaru w magazynie

 

BIZON 5L Herbicyd jesienny do stosowania we wszystkich zbożach ozimych

środek chwastobójczy, w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym jesienią, stosowany do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w zbożach ozimych. Środek chwastobójczy Bizon  przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwacza polowego.

Zawartość substancji czynnych:

diflufenikan (związek z grupy pirydynokarboksamidów) - 100 g/l (9,48%),

florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 3,75 g/l (0,36%),

penoksulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 15 g/l (1,42%).

 

Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się mechanizmie działania.

Diflufenikan jest herbicydem o działaniu kontaktowym (w niewielkim stopniu przemieszczającym się w roślinie), zaliczanym do inhibitorów biosyntezy karotenoidów i chlorofilu w komórkach chwastów. Brak tych struktur powoduje zbielenie tkanek liści i rozpad komórek, co szczególnie jest widoczne  w przypadku nowych tkanek. Diflufenikan po zastosowaniu pozostaje przez dłuższy czas na powierzchni gleby wytwarzając cienką warstwę, która działa kontaktowo na wschodzące młode, aktywnie rosnące chwasty.

Florasulam i penoksulam wykazują działanie układowe, pobierane są głównie przez liścienie, liście oraz częściowo przez korzenie, przemieszczają się w całej roślinie. Obie substancje czynne zaliczane są do inhibitorów syntazy acetylomleczanowej (ALS/AHAS), enzymu odpowiedzialnego za biosyntezę aminokwasów, co w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek, a tym samym zahamowania wzrostu oraz rozwoju chwastów, a w konsekwencji zamierania chwastów.

Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, to jest w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach, od fazy siewek do fazy 2-3 liści. 

Środek wykazuje działanie chwastobójcze, kiedy jest zastosowany na glebę, dlatego nie jest konieczne, aby chwasty powschodziły w trakcie jesiennej aplikacji. Środek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną.

Chwasty wrażliwe: 

chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

Bizon stosowanie 

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

Pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto ozime Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha  Termin stosowania: 

  • pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy widocznego 3. rozkrzewienia (BBCH 11-23);
  • żyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy 4. liścia (BBCH 11 - 14)

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1


Podobne