0,00zł
DO RABATU NA WYSYŁKĘ: 1000zł

Burak Opolski to średnio-wczesna odmiana buraka ćwikłowego o wydłużonych korzeniach z karminowoczerwonym miąższem, delikatnej konsystencji i doskonałym smaku. Ma purpurowo-brązową skórkę z łagodnym skorkowaceniem, a miąższ na przekroju wykazuje prawie niewidoczne pierścienie.
Odmiana doskonała do bezpośredniego spożycia i przetwarzania, szczególnie soki oraz w formie plastrów i mieszanek sałatkowych. Nadaje się do przechowywania zimowego.
Buraki preferują słoneczne stanowisko z żyzną, dobrze przepuszczalną glebą, unikać miejsc gdzie wcześniej rosły rośliny z rodziny szarłatowatych. Gleba powinna być głęboko przekopana i wzbogacona kompostem lub obornikiem. Regularne podlewanie jest kluczowe, szczególnie w okresie wzrostu korzeni.
Waga: 0.50 KG