DROPFERT 9/10/36 +micro 25KG

  • Waga: 25.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: INTERMAG
Cena: 155,10zł

 

 

DROPFERT 9/10/36 +micro 25KG
Przeznaczony do fertygacji upraw w podłożach inertnych, organicznych oraz w gruncie.

 

Dropfert 9/10/36 to krystaliczny nawóz NPK, w pełni rozpuszczalny w wodzie z magnezem i siarką oraz z mikroelementami. Nawóz przeznaczony jest do fertygacji upraw w podłożach inertnych, organicznych oraz w gruncie. Służy do przygotowania pożywek gotowych do nawożenia lub roztworów stężonych – rozcieńczanych przed podaniem roślinom. Nawóz jest szczególnie polecany do stosowania w okresach zwiększonego zapotrzebowania roślin na potas, zwłaszcza w okresach intensywnego wzrostu i rozwoju, kwitnienia oraz kształtowania plonu. Wysoka jakość komponentów użytych do produkcji nawozu oraz odpowiednia forma składników pokarmowych w nawozie zapewniają ich wysoką dostępność dla roślin. Pełne schelatowanie mikroelementów gwarantuje ich stabilność w pożywkach stężonych jak i gotowych do użycia oraz umożliwia mieszanie z innymi agrochemikaliami.

Dropfert 9/10/36, jest jednym z serii nawozów przeznaczonych do fertygacji. Nawozy z kolecji Dropfert różnią się proporcjami składników pokarmowych, co umożliwia stworzenie pożywek odpowiednich dla poszczególnych etapów rozwoju roślin. 


Zastosowanie nawozu Dropfert 9/10/36:

  • warzywa, drzewa i krzewy owocowe, rośliny ozdobne

 


 

Stosowanie nawozu Dropfert 9/10/36:

 

FERTYGACJA:

Zalecenia szczegółowe (skład pożywki oraz częstotliwość aplikacji) powinny uwzględniać wymagania pokarmowe roślin oraz warunki agrotechniczne i klimatyczne prowadzonej uprawy (w tym rodzaj podłoża).
W obliczeniach trzeba uwzględnić zawartość składników pokarmowych w innych nawozach stosowanych do sporządzania pożywki oraz w wodzie użytej do przygotowania pożywki.

 

  • Fertygacja w podłożach inertnych i podłożu kokosowym oraz uprawy hydroponiczne (pożywka podawana w sposób ciągły lub wielokrotnie w ciągu doby). Dawkę nawozu Dropfert 9/10/36 wyliczyć na podstawie bilansu potasu w pożywce.

 

  • Fertygacja w podłożach organicznych i w gruncie (pożywka podawana okresowo – wielokrotnie w okresie wegetacji roślin). Dropfert 9/10/36 stosować w postaci roztworu wodnego o stężeniu 0,03–0,2% (0,3–2,0 kg nawozu w 1000 litrach pożywki gotowej do użytku). Stosując Dropfert 9/10/36 w pożywce wraz z innymi nawozami nie należy przekraczać łącznego stężenia 0,2% wszystkich składników w dawkowanej pożywce. Przygotowując roztwory stężone, dawkę nawozu proporcjonalnie zwiększyć.


Roztwory stężone nawozów DROPFERT sporządzać w innym zbiorniku niż roztwór stężony saletry wapniowej.

 

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin.


Zobacz także


Podobne