HUDSON 200EC 5L

  • Waga: 5.50 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: BASF
Cena: 378,00zł

 

Hudson 200 EC Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej i jęczmieniu ozimym.

 

Zawartość substancji czynnej:

fluroksypyr-meptyl (związek z grupy pochodnych kwasu pirydynokarboksylowego)– 200 g/l (20%)

 

Hudson 200 EC pobierany jest poprzez liście chwastów, a następnie przemieszczany do korzeni roślin powodując ich zamieranie. Najskuteczniej zwalcza chwasty w fazie rozety, a przytulię czepną w każdej fazie jej rozwoju. Pierwsze objawy działania środka na chwasty są widoczne po upływie 2-3 dni. Zamieranie chwastów następuje po 5-7 dniach.

Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, niezapominajka polna, przytulia czepna, rdest plamisty.
Chwasty odporne: fiołek polny, mak polny, maruna bezwonna.

Uwaga:
Jeśli zabieg wykonany jest na początku fazy liścia flagowego zbóż w dawce 0,6 l/ha jasnota różowa, niezapominajka polna i rdest plamisty mogą być średnio wrażliwe na środek.

 

 

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulamniu sklepu.


Podobne