ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

MEDAX TOP 350SC 1L

Waga: 1.20 KG
Producent: BASF
Dostępność: Brak na magazynie.
Zapytaj czy będzie dostępny
Cena: 102,60 zł

Medax® Top 350 SC

Regulator wzrostu poprawia stabilność źdźbeł.

Medax Top wzmacnia stabilność roslin. Ponadto preparat wpływa intensywnie na rozwój korzeni co w połaczeniu z działaniem zapobiegającym wyleganiu wywiera dobry   wpływ na wysokość uzyskanego plonu. Środek stosuje się w celu redukcji wzrostu roślin i zapobiegania wyleganiu w uprawie pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego. Środek ochrony roślin przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

Zawartość substancji czynnych:

chlorek mepikwatu  - (związek z grupy piperydyn - pentametylenoimin) - 300 g w 1 litrze środka (4,4 %),

proheksadion wapnia - (związek z grupy cykloheksanodionów) - 50 g w 1 litrze środka (26,5 %)

 

 

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulamniu sklepu.

 

Dawki i stosowanie

 

pszenica ozima

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,25 l/ha Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,8 – 1,25 l/ha

Termin stosowania: W celu redukcji wysokości roślin i ograniczenia wylegania środek stosować jeden raz w sezonie, od początku wzrostu źdźbła lub w fazie liścia flagowego.

Zalecana ilość wody: 200 – 300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

 

pszenżyto ozime

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,25 l/ha Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,8 – 1,25 l/ha

Termin stosowania: W celu redukcji wysokości roślin i ograniczenia wylegania środek stosować jeden raz w sezonie, w fazie liścia flagowego.

Zalecana ilość wody: 200 – 300 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

 

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ

Przed przystąpieniem do sporządzenia cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Zawartością opakowania przed użyciem wstrząsnąć. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego do połowy wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowanie przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Opryskiwać z włączonym mieszadłem. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

 

Koszty dostawy:

 Przesyłki powyżej 60 kg ->Sprawdź koszt

 

Metody płatności:

Monitorowanie przesyłki: 

 

 


Podobne