ROXY 800EC 5L

  • Waga: 5.50 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: BELCHIM
Cena: 211,00zł

 

Roxy 800 EC

jest herbicydem w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, przeznaczonym do zwalczania niektórych gatunków rocznych chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawie pszenicy ozimej i ziemniaków. Idealnymi warunkami działania środka to umiarkowana temperatura i dobre uwilgotnienie gleby.Roxy 800 EC działa także w warunkach niskiego uwilgotnienia upraw ale jego działanie nie jest tak dobre jak w przypadku optymalnego uwilgotnienia. W niesprzyjających warunkach może dojść do uszkodzeń roślin uprawnych polegających na nieznacznym zżółknięciu roślin. Uszkodzenia nie wpływają na wysokość plonu i regenerują się. 

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

Zawartość substancji czynnej ROXY 800 ec:

prosulfokarb (związek z grupy karbaminianów) – 800 g/l (78%) 

 

Roxy 800ec DZIAŁANIE NA CHWASTY 


Herbicyd jest pobierany przez rośliny w ciągu godziny od zabiegu i zapewnia selektywne zwalczanie chwastów. Opady po tym czasie nie zmniejszają skuteczności zabiegu. Środek jest pobierany przez liście i korzenie chwastów.

Wrażliwość chwastów na środek w dawce 4l/ha
Chwasty wrażliwe:
ambrozja bylicolistna, gwiazdnica pospolita, wiechlina roczna, chwastnica jednostronna, maruna bezwonna, szarłat szorstki.
Chwasty średnio wrażliwe:
przytulia czepna, komosa biała, przetacznik perski, psianka czarna.
Chwasty odporne:
fiołek polny.

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Zobacz także


Podobne