SUMIN NAWÓZ DO TRAWNIKÓW JESIENNY 10KG OPTYMALNY SKŁAD

  • Waga: 10.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: SUMIN
Cena: 55,00zł

 

SUMIN NAWÓZ DO TRAWNIKÓW JESIENNY 10KG OPTYMALNY SKŁAD 

Odporność na przemarzanie i inne czynniki stresowe

 

Odpowiednio dobrane formy fosforu oraz magnezu decydują o prawidłowym, rozłożonym w czasie działaniu nawozu i skutecznym pobieraniu składników pokarmowych przez rośliny. Składniki pokarmowe niezbędne dla prawidłowego rozwoju roślin są rozpuszczalne w wodzie. Duża zawartość fosforu i potasu w nawozie umożliwia właściwy rozwój traw w okresie jesiennym, uniknięcie przeazotowania i lepsze zimowanie roślin. Każda granulka nawozu zawiera deklarowane makro i mikroskładniki pokarmowe. Zapewnia to ich równomierne rozmieszczenie na powierzchni gleby.

Nawóz przeznaczony jest do stosowania w uprwach amatorskich, np. w ogródkach przydomowych i działkowych terenach rekreacyjnych.

 

 

Skład:

  • Azot (N), Fosfor (P), Potas (K), Wapń (Ca), Magnez (Mg), Siarkę (S), Bor (B), Miedź (Cu), Żelazo (Fe), Mangan (Mn), Molibden (Mo), Cynk (Zn).


Stosowanie nawozu:

  • Przy trawniku już rosnącym należy stosować na niewilgotną trawę w okresie od sierpnia do końca października, w dawce od 0,4 kg nawou na 10 m² trawnika, nie częściej niż co 4 tygodnie. Łączna roczna dawka nawozu jesiennego nie powinna przekroczyć 1,2 kg na 10 m² trawnika.
  • Przy zakładaniu trawnika w okresie jesiennym należy zastosować 0,5-06 kg nawozu na 10 m² powierzchni. Następnie nawóz powinien zostać wymieszany z glebą na głębokość do 15 cm. 

 

 


Zobacz także


Podobne