SUMIN WAPNO WĘGLANOWE GRAN. 3KG

  • Waga: 3.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: SUMIN
Cena: 10,50zł

 

 

SUMIN WAPNO WĘGLANOWE GRANULOWANE 3KG

 

Przeznaczone do stosowania w glebach wymagających wapnowania.

 

Sumin Wapno Granulowane to nawóz produkowany w technologii ekologicznej, z naturalnych kopalin, bez obróbki chemicznej. Cechuje się 100% reaktywnością, co oznacza, że bezpośrednio po trafieniu do gleby wchodzi w reakcję z roztworem glebowym. Nawóz można stosować na wszystkich rodzajach gleb wymagających wapnowania, powodując szybki wzrost odczynu gleby, co przekłada się na efektywność pobierania przez rośliny składników pokarmowych, a także skutecznie hamuje toksyczne działanie glinu występującego naturalnie w glebie. Umożliwia to rozwój pożądanej mikroflory, co wpływa na przebieg procesu mineralizacji materii organicznej w glebie i jednocześnie ogranicza rozwój chorobotwórczych grzybów.

Wapno granulowane ma wszechstronne działanie na rozwój roślin, można je bez obaw mieszać z innymi nawozami granulowanymi, niedozwolone jest natomiast miksowanie z obornikiem, nawozami fosforowymi i nawozami zawierającymi amonową formę azotu. W przypadku wykorzystania wyżej wymienionych nawozów należy zachować odstęp czasowy (2 tygodnie dla gleb wilgotnych, co najmniej 4 tygodnie w sytuacji braku opadów).

 

Sposób nawożenia oraz dawkowanie wapna węglowego:

Granulat należy równomiernie rozsypać na nawożonym obszarze dla zachowania prawidłowości procesu odkwaszenia. Pod wpływem wilgoci następuje rozpad granulek nawozu, który wraz z wodami opadowymi równomiernie odkwasza cały profil glebowy.

Optymalnym terminem stosowania jest okres po zbiorach warzyw i owoców: późne lato, do późnej jesieni oraz okres wiosenny. Zalecane jest również stosowanie wapna pogłównie, w okresie wegetacji roślin. Produkt może być stosowany całorocznie na trawnikach.

 

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin.


Zobacz także


Podobne