ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

BASAMID 97GR 5KG odkażanie gleby

Waga: 5.00 KG
Producent: ARYSTA
Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h
Cena: 230,50 zł

Basamid 97 gr 5kg

Środek grzybobójczy w formie granulatu, przeznaczony do kompleksowego odkażania gleby  w gruncie, do zwalczania sprawców chorób roślin żyjących w glebie oraz nasion chwastów. Pod wpływem wilgoci Basamid rozkłada się, wydzielając produkty gazowe np. metylotiocyjanian. 

Zawartość substancji czynnej Basamidu:

dazomet (związek z grupy tiodazyn) – 96,5%. 

 1. Środka Basamin 97 GR nie stosować:

w obecności roślin uprawnych w odległości mniejszej niż 50 cm od korzeni drzew i krzewów podczas wietrznej pogody i na krótko przed spodziewanym, intensywnym deszczem w temperaturze gleby poniżej 8°C 2. Na krótko przed zabiegiem ani bezpośrednio po zabiegu nie nawozić gleby obornikiemoraz nie stosować torfu i wapna palonego.

 

          

 

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

 

 

Sposób działania 

Środek w formie granulatu, przeznaczony do kompleksowego odkażania gleby w gruncie. Przeznaczony do zwalczania grzybów chorobotwórczych, nicieni, i innych szkodników glebowych oraz nasion chwastów.

 

Uprawa Zwalczane
choroby
Zalecana
dawka
Termin
stosowania
Uwagi
W
GRUNCIE
truskawka
– gleba bez
roślin przed
założeniem
plantacji,
plantacje
mateczne
Choroby powodowane
przez grzybaFusarium spp.,
Phytophtora
cactorum
Verticilium
dahliaae
500 kg/ha Stosować
jesienią koniec
września
– październik
na silnie
wilgotną
glebę (około 75% pojemności
wodnej)
Rozsypać granulat równomiernie siewnikiem lub aplikatorem do granulatów; następnie po około 0,5 godziny wymieszać z glebą używając glebogryzarki lub łopaty rotacyjnej na głębokość około 25 cm i lekko przywałować; przez 5-7 dni po zabiegu zapewnić glebie właściwą wilgotność; w przypadku braku opadów wykonać deszczowanie stosując 5-7 l wody na m2 dziennie; w temperaturze otoczenia poniżej 15°C nie jest konieczne przykrywanie gleby folią
POD
OSŁONAMI
papryka
Choroby powodowane
przez grzybaFusarium spp.,
Verticilium ssp.
Colletotrichum
Stosować
jesienią –
październik
lub wczesną
wiosną koniec
marca, początek
kwietnia
Na 7-10 przed zabiegiem podlać glebę w celu uaktywnienia organizmów glebowych oraz usunąć rośliny i resztki roślinne; granulat mechanicznie wysiać i wymieszać z 30 cm wierzchniej warstwy; na dużych powierzchniach używać glebogryzarki lub łopaty rotacyjnej; w przypadku małych powierzchni przemieszać glebę szpadlem lub widłami amerykańskimi; powierzchnie lekko zwałować i natychmiast przykryć folią w celu utrzymania wilgotności; folie można zdjąć 5-7 dni po zabiegu; w czasie pracy pod osłonami używać maski z filtrem organicznym; pomieszczenia powinny być wentylowane podczas wentylowane podczas zabiegu i zamknięte natychmiast po zastosowaniu środka i przykryciu podłoża folią, aby ograniczyć uwalnianie metylotiocjaninianu do atmosfery; operatorzy i pracownicy mogą wchodzić do traktowanych pomieszczeń w masce z filtrem tylko po wymieszaniu gleby i dokładnym ich przewietrzeniu

TRUSKAWKA

  • Grzybobójczy

PAPRYKA

  • Grzybobójczy

 

Koszty dostawy:

 Przesyłki powyżej 60 kg ->Sprawdź koszt

 

Metody płatności:

Monitorowanie przesyłki: 

 

 


Zobacz także


Podobne