ELUMIS 105 OD 1L

  • Waga: 1.20 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: SYNGENTA
Na magazynie pozostała tylko 1 sztuka
Cena: 131,20zł

 

 

Elumis 105 OD jest środkiem chwastobójczym, koncentratem w postaci zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania perzu właściwego i innych chwastów jednoliściennych oraz chwastów dwuliściennych w uprawie kukurydzy. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Elumis 105 OD zawiera w swoim składzie dwie substancje czynne.

Mezotrion, który głównie działa na jednoroczne chwasty jedno-i dwuliściennych i jest pobierany przez liście jak również przez łodygi i korzenie chwastów. W klasyfikacji HRAC należy do grupy F2, czyli jest inhibitorem biosyntezy karotenoidów doprowadzając do zaniku ich wytwarzania, powodując tym samym zanik chlorofilu. Typowym charakterystycznym objawem dla takiego mechanizmu działania widocznym na roślinach zwalczanych jest całkowite ich bielenie.

Nikosulfuron należy do grupy herbicydów sulfonylomocznikowych. Jest selektywną substancją o działaniu układowym szybko przemieszczającą się w roślinie. Głównie jest pobierany przez liście hamując ich wzrost i rozwój. Według klasyfikacji HRAC nikosufluron należy do grupy B jako Inhibitor biosyntezy aminokwasów (inhibitor funkcjonowania syntazy acetolaktanowej) Charakterystycznymi objawami po zastosowaniu środka są:

− bielenie roślin,

− zahamowanie wzrostu, zwłaszcza merystemów korzeniowych, które obserwuje się już w kilka godzin po zastosowaniu,

− podłużne chlorozy liści - różowe bądź czerwone zabarwienie nerwów,

− obumieranie tkanek w okolicy merystemów i w efekcie zamieranie całych roślin; objawy widoczne są dopiero po kilkunastu dniach (czasami w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych po 3 tygodniach).

 

 

Zawartość substancji czynnych:

mezotrion (związek z grupy trójketonów) – 75 g/l (7,73%)

nikosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 30 g/l (3,09%)

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Chwasty wrażliwe:

− chwasty dwuliścienne:

bodziszek drobny, dymnica pospolita, fiołek polny, fiołek trójbarwny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, jasnota purpurowa, komosa biała, maruna bezwonna, maruna morska, przetacznik perski, przytulia czepna, psianka czarna, rdest kolankowy, rdest plamisty, rdest ptasi, rumian polny (w dawce 1,5 l/ha), rumianek pospolity (w dawce 1,5 l/ha), rumianek bezpromieniowy, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, żółtlica drobnokwiatowa.

chwasty jednoliścienne: chwastnica jednostronna, wiechlina roczna, perz właściwy (w dawce 1,5 l/ha).

Chwasty średniowrażliwe: rdest powojowaty, ostrożeń polny, rumian polny (w niższej dawce 1,0 l/ha), rumianek pospolity (w niższej dawce 1,0 l/ha).

 

 

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Podobne