Jest to fungicyd w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Wykazuje działanie wgłębne, stosowany jest zapobiegawczo i interwencyjnie w zwalczaniu chorób grzybowych truskawki. Nie stwierdzono odporności agrofagu na substancję czynną preparatu.
Frupica jest bezpieczna dla pszczół i innych owadów pożytecznych.
Środek jest skuteczny nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu nadaje się do zabiegów wczesnowiosennych. Może być stosowany od początku kwitnienia do końca fazy kwitnienia 2 razy w sezonie wegetacyjnym. Warto stosować preparat także do zabiegów przed zbiorem ze względu na pozytywny wpływ na jakość pozbiorczą i trwałość przechowalniczą owoców udowodniony w badaniach.
Frupica 440 SC zwalcza
Dowiedz się więcej o szarej pleśni truskawki w naszym ARTYKULE.
Pełne stosowanie znajdziesz w etykiecie środka ochrony roślin Frupica 440 SC poniżej.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.
Truskawka szara pleśń
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,7 l/ha
Termin stosowania:
Środek stosować od początku do końca fazy kwitnienia.
Zalecana ilość wody: 1200 - 1500 l/ha używając opryskiwacza z belką polową
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2
Odstęp między zabiegami: 7 dni
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I ZALECENIA STOSOWANIA ZWIĄZANE Z DOBRĄ
PRAKTYKĄ ROLNICZĄ
SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość.
Zawartością opakowania przed użyciem wstrząsnąć. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Opryskiwać z włączonym mieszadłem.
Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać.
POSTĘPOWANIE Z RESZTKAMI CIECZY UŻYTKOWEJ I MYCIE APARATURY
Z resztkami cieczy użytkowej po zabiegu należy postępować w sposób ograniczający ryzyko skażenia wód powierzchniowych i podziemnych w rozumieniu przepisów Prawa wodnego oraz skażenia gruntu, tj.:
Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.
Z wodą użytą do mycia aparatury należy postąpić tak, jak z resztkami cieczy użytkowej.
WARUNKI BEZPIECZNEGO STOSOWANIA ŚRODKA
Przed zastosowaniem środka należy poinformować o tym fakcie wszystkie zainteresowane strony, które mogą być narażone na znoszenie cieczy użytkowej i które zwróciły się o taką informację.