GALLUP 360SL 1L

  • Waga: 1.20 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: BARCLAY
Cena: 17,60zł
Brak towaru w magazynie

 

GALLUP 360 SL jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym przed zbiorem pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego w celu zwalczania chwastów i przyspieszenia zbioru pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego, do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (rocznych i wieloletnich) na ścierniskach, w sadach jabłoniowych i wiśniowych, w uprawie porzeczki czarnej oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych.

Środek Gallup 360 SL przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych lub sadowniczych wyposażonych w belkę herbicydową.

 

Zawartość substancji czynnej:

glifosat (związek z grupy aminofosfonianów) – 360 g/l (31%) w postaci soli izopropyloaminowej.

 

GALLUP 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

Chwasty wrażliwe: w dawce 2,0 l/ha: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, przymiotno kanadyjskie, starzec zwyczajny, szarłat szorstki, tasznik pospolity, wiechlina roczna, żółtlica drobnokwiatowa, w dawce 3,0 l/ha:

komosa biała, samosiewy zbóż, w dawce 4,0 l/ha:

fiołek polny, perz właściwy,

w dawce 5,0 l/ha: babka lancetowata, bodziszek drobny, bylica pospolita, jasnota purpurowa, mniszek lekarski, ostrożeń polny, pokrzywa zwyczajna, rdest ptasi, w dawce 6,0 l/ha: wierzbownica gruczołowata. Chwasty odporne: skrzyp polny.

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Podobne