ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

KOMPLET 560 SC 1 L

Waga: 1.10 KG
Producent: BAYER
Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h
Cena: 276,30 zł 278,00 zł

KOMPLET 560 SC

To środek chwastobójczy, koncentrat w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do jesiennego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych. Środek zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje aktywne o różnym sposobie działania. Diflufenikan pobierany jest przez korzenie kiełkujących chwastów, a zastosowany po wschodach chwastów wchłaniany jest także przez ich liście, natomiast flufenacet pobierany jest głównie przez korzenie i hypokotyl kiełkujących chwastów. Diflufenikan i flufenacet pozostają aktywne w glebie przez wiele tygodni po zabiegu co powoduje utrzymanie wysokiej skuteczności chwastobójczej również w późniejszym okresie. Wysokiej skuteczności środka sprzyja optymalna wilgotność gleby. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek we wczesnych fazach rozwojowych chwastów, to jest w czasie kiełkowania lub krótko po ich wschodach, w fazie siewek.

 

Komplet środek chwastobójczy 

Chwasty wrażliwe np.: dymnica pospolita, fiołek polny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, miotła zbożowa, niezapominajka polna, przetaczniki, przytulia czepna, rdest powojowy, rumianowate (do fazy pierwszych liści właściwych), rzodkiew świrzepa, samosiewy rzepaku (jesienne wschody), tasznik pospolity, tobołki polne.

Chwasty średnio wrażliwe np.: bodziszek drobny, chaber bławatek.

Chwasty odporne np.: owies głuchy, perz właściwy, skrzyp polny, chwasty głęboko  korzeniące się (ostrożeń polny, itd.). 

 

Skład produktu:

  • Diflufenikan - 280 g/l,
  • Flufenacet - 280 g/l.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

 

II. ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI

1. PSZENICA OZIMA, PSZENŻYTO OZIME, JĘCZMIEŃ OZIMY, ŻYTO.

Środek stosować jesienią, jednorazowo w okresie wegetacji roślin, po wschodach zbóż - od fazy szpilkowania do końca wegetacji jesiennej. Zabieg wykonać na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, to jest w okresie kiełkowania lub krótko po ich wschodach (w fazie siewek), na dobrze uprawioną (bez grud) glebę.

Zalecana dawka: 0,4-0,5 l/ha 

Wyższą z zalecanych dawkę środka stosować na glebach torfowych, czarnoziemach i glebach ciężkich oraz na stanowiskach silnie zachwaszczonych.

Łagodna zima wpływa na przyspieszenie rozkładu substancji aktywnych, co skraca okres działania środka wiosną.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

Zalecany opryskiwanie: średniokropliste

 

UWAGI:

Zboża wysiewać na jednakową głębokość (3-4 cm) przykrywając ziarno dokładnie ziemią. Na glebach próchniczych i czarnoziemach środek może wykazywać obniżoną skuteczność chwastobójczą.

 

2.  PRZECIWWSKAZANIA

Środka nie stosować na rośliny osłabione lub uszkodzone przez choroby, szkodniki, przymrozki lub suszę oraz w zbożach z wsiewką roślin motylkowych.

Podczas stosowania środka nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie plantacje roślin uprawnych nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.

 

3.  NASTĘPSTWO ROŚLIN

 

Środek rozkłada się w ciągu okresu wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin następczych. W przypadku konieczności wcześniejszego zlikwidowania plantacji w wyniku uszkodzenia roślin przez mrozy, szkodniki lub choroby na polu tym, po upływie minimum 3 miesięcy, wiosną po wykonaniu zabiegów uprawowych można uprawiać pszenicę jarą, jęczmień jary, ziemniaki, kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak jary. 

ZBOŻA

  • Chwastobójczy

 

Koszty dostawy:

 Przesyłki powyżej 60 kg ->Sprawdź koszt

 

Metody płatności:

Monitorowanie przesyłki: 

 

 


Zobacz także


Podobne