LEOPARD EXTRA 05 EC 250 ML

  • Waga: 0.30 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: ADAMA
Cena: 16,20zł
Brak towaru w magazynie

 

 

Leopard Extra 05 EC to środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, samosiewów zbóż i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych i warzywnych                    w okresie wegetacji. 

 

Zawartość substancji czynnej: 

chizalofop - P- etylowy (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) –

50 g w 1 litrze środka.

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Środek pobierany jest bardzo szybko poprzez liście a następnie przemieszczany do korzeni              i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 7 dni od opryskiwania. Pełny efekt widoczny jest po około 2-3

tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda                       

i dostatecznie wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka.

Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Chwasty jednoroczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku krzewienia, chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-6 liści.

 

Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, perz właściwy, samosiewy zbóż.

Chwasty odporne : rośliny dwuliścienne. 

 

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Informacje o stosowaniu produktów aktualizowane są raz w roku, dlatego rekomendowane jest zapoznanie się z ich etykietą.


Podobne