LEOPARD EXTRA 05 EC 1L

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com
  • Waga: 1.20 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: AGROSIMEX
Cena: 37,80zł

 

 

Leopard extra 05 ec to środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, samosiewów zbóż i innych chwastów jednoliściennych (po ich wzejściu) w niektórych roślinach rolniczych i warzywnych w okresie wegetacji.

Preprat pobierany jest bardzo szybko poprzez liście a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści i widoczne jest po upływie około 7 dni od opryskiwania. Pełny efekt widoczny jest po około 2-3 tygodniach, w zależności od przebiegu pogody. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyspieszają działanie środka. Chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Chwasty jednoroczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku krzewienia, chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-6 liści.

Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, perz właściwy, samosiewy zbóż. 
Chwasty odporne: rośliny dwuliścienne.

Zawartość substancji czynnej:

chizalofop-P-etylowy (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego) – 50 g/l.

Stosowanie środka:

CHOROBA SEZON NAWOŻENIA DAWKOWANIE
chwasty prosowate (chwastnica jednostronna) od fazy dwóch liści do fazy krzewienia 0,75 l/ha
  faza krzewienia 1 l/ha
  po zakończeniu fazy krzewienia 1,5 l/ha
samosiewy zbóż zabieg jesienny 0,7-1 l/ha
  zabieg wiosenny 1 l/ha
miotła zbożowa zabieg wiosenny 0,7-1 l/ha
perz właściwy   2-3 l/ha. Gdy rozłogi perzu nie zostały pocięte 3 l/ha lub 2 l/ha ze srodkiem wspomagającym

 

 

 

          

 

 

 

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com

Podobne


Zobacz także