ORKAN 350SL 1L zwalcza skrzyp

  • Waga: 1.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: SYNTHOS AGRO
Cena: 22,10zł

ORKAN 350SL

to środek chwastobójczy firmy Synthos, działający nalistnie herbicyd do rozcieńczenia wodą przeznaczony do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w sadach drzew ziarnkowych i pestkowych, takich jak jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia, śliwa, brzoskwinia, morela. To połączenie substancji czynnych z preparatów Roundup i Chwastox Extra.

WYGODNE, GOTOWE ROZWIĄZANIE DO WALKI Z CHWASTAMI JEDNO- I DWULIŚCIENNYMI W SADACH, MIESZANINA GLIFOSATU I MCPA DLA WIĘKSZEGO SPEKTRUM ZWALCZANYCH CHWASTÓW, POMOCNY W ZWALCZANIU M.IN. SKRZYPU POLNEGO I PERZU !!!

ORKAN 350SL to środek chwastobójczy firmy Synthos, działający nalistnie herbicyd do rozcieńczenia wodą przeznaczony do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w sadach drzew ziarnkowych i pestkowych, takich jak jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia, śliwa, brzoskwinia, morela. To połączenie substancji czynnych z preparatów Roundup i Chwastox Extra.

Zawartość substancji czynnych ORKAN 350SL:

MCPA (związek z grupy fenoksykwasów) - 90 g/l (7,87 %)
glifosat (związek z grupy kwasów aminofosfonowych) - 260 g/l (22,75 %)

Korzyści:

gotowe, wygodne i niedrogie rozwiązanie do zwalczania uciążliwych chwastów w sadach
szeroki wachlarz zwalczanych chwastów
pomaga zwalczać tak trudne chwasty jak skrzyp polny, perz czy inne chwasty głęboko korzeniące się

Działanie na chwasty:

Środek pobierany jest głównie przez liście chwastów a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów powodując ich deformację, zahamowanie wzrostu i zamieranie roślin.

Pierwsze objawy działania środka na chwasty widoczne są po upływie 7-14 dni od wykonania zabiegu. Całkowite zamieranie chwastów następuje po około 30 dniach.

Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie wspomagają działanie środka.

Chwasty wrażliwe w dawce 5 l/ha:

chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, komo sa biała, starzec zwyczajny, tasznik pospolity, wiechlina roczna

Chwasty wrażliwe w dawce 7-8 l/ha:

bodziszek drobny, mniszek pospolity, perz właściwy, powój polny, rdest ptasi, skrzyp polny, ślaz zaniedbany, wierzbownica gruczołowata

Uwaga: Ze względu na możliwość uszkodzenia opryskiwanych roślin, środek stosowac najlepiej przy użyciu opryskiwaczy z osłoną herbicydową lub ręcznych przy czym należy uważac aby środek nie miał styczności z zielonymi częściami traktowanych nim drzew ale też pędami i niezdrewniałą korą drzew. Nie stosowac przed wschodami chwastów, przed deszczem i na rośliny mokre.

Stosowanie środka:

Jabłoń- zastosowanie profesjonalne, zastosowanie nieprofesjonalne- grusza, wiśnia, czereśnia, śliwa, brzoskwinia, morela

Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 5 - 8 l/ha.

Zalecana ilość wody: 300 l/ha

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Okres ważności od daty produkcji - 2 lata

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019 poz.1900 z późn.zm.). Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulamniu sklepu.


Zobacz także


Podobne