0,00zł
DO RABATU NA WYSYŁKĘ: 1000złSubstancja czynna stosowana głównie zapobiegawczo w zwalczaniu chorób powodowanych przez grzyby, stosowana jest więc jako fungicyd. Jest to najpopularniejsza substancja aktywna z grupy strobiluryn. Stosowana w ochronie rzepaku, zbóż, ziemniaka, roślin warzywnych i sadowniczych. Sprawdzi się szczególnie w zwalczaniu mączniaka prawdziwego zbóż i traw (Blumeria graminis), plamistości siatkowej jęczmienia (Pyrenophora teres) i septorioz liści (Zymoseptoria tritici). Charakteryzuje się szerokim spektrum działania w wielu uprawach.
Grupa chemiczna: strobiluryny
Rok wprowadzenia na rynek: 1996
Rodzaj formulacji: SC, EC, SE
Sposób działania: wgłębny (translaminarny) i układowy (systemiczny)
Azoksystrobina przemieszcza się od korzeni do wierzchołków roślin. Dodatkowo posiada zdolność do wiązania z warstwą woskową liści, dzięki czemu ułatwia dotarcie substancji czynnych miejsca, gdzie ciecz robocza nie została naniesiona. Substancja czynna hamuje kiełkowanie zarodników, wzrost grzybni i wytwarzanie zarodników. Powoduje zakłócenie procesów energetycznych grzybów.
Najlepszą skuteczność azoksystrobina osiąga w temperaturze 11-23oC. Minimalna temperatura stosowania to 8oC, a maksymalna 25oC. Przymrozki tuż przed lub po zabiegu może wpłynąć na obniżenie skuteczności zabiegu. Zaleca się stosowanie środków z azoksystrobiną najpóźniej dwie godziny przed spodziewanym deszczem, a także unikanie zabiegów tuż przed lub bezpośrednio po opadach deszczu, gdy rośliny są mokre np. w wyniku rosy czy mgły. Odpowiednia wilgotność powietrza podczas wykonywania zabiegu to ponad 60%. Zabiegi należy wykonywać poza okresem aktywności pszczół, wieczorem, po zakończeniu oblotu upraw.
Rośliny rolnicze:
Zwalczane agrofagi:
Rośliny warzywne:
Zwalczane agrofagi:
Rośliny szkółkarskie:
Zwalczane agrofagi:
Rośliny zielarskie:
Zwalczane agrofagi:
Plantacje nasienne traw, trawy ozdobne:
Zwalczane agrofagi: