TARGA SUPER 5 EC 1 L

  • Waga: 1.20 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: ARYSTA / UPL
Cena: 55,10zł

 

Targa Super 5 EC herbicyd nalistny przeznaczone do selektywnego zwalczania chwastów jednoliściennych: jednorocznych i wieloletnich w roślinach rolniczych, warzywnych i sadowniczych w okresie wegetacji. ma działanie układowe. Substancja aktywna jest bardzo szybko wchłaniana przez liście, a następnie przemieszczana do korzeni i rozłogów chwastów powodując zahamowanie ich wzrostu i rozwoju (niszczy węzły krzewienia perzu, uniemożliwiając jego odrastanie w następnych latach). 

Najmłodsze liście chwastów żółkną i zasychają po 3-5 dniach. Już po upływie 7 dni po zastosowaniu środka giną chwasty jednoroczne. W przypadku chwastów wieloletnich efekty są widoczne w okresie od 14 do 21 dni po użyciu środka. 
Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środków. Chłodna pogoda i susza opóźniają ich działanie , ale nie obniżają skuteczności. 
Opady deszczu występujące już po 3 godzinach od wykonania zabiegu nie mają wpływu na skuteczność Targi . W warunkach mniej sprzyjających wzrostowi chwastów np. susza, wysoka temperatura lub gdy chwasty są przerośnięte, skuteczniejsze działanie Targi uzyskuje się przez dodatek adjuwanta przy zastosowaniu pełnej dawki środka. 

 

Zwalczne chwasty:
 

jednoroczne: samosiewy zbóż, owies głuchy, chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, palusznik krwawy, włośnica sina i zielona, wyczyniec polny, życice;
 

wieloletnie: perz właściwy, wiechlina zwyczajna, wiechlina olbrzymia.

Środek stosuje się nalistnie po wzejściu chwastów. Chwasty jednoroczne są wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku krzewienia, chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-6 liści. 

 

 

       

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulamniu sklepu.


Zobacz także


Podobne