ZAMIR 400 EW 1 L

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com
  • Waga: 1.20 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: ADAMA
Cena: 88,00zł

ZAMIR 400 EW

 

Środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji oleju w wodzie o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

Zamir Skład

Zamir to środek grzybobójczy zawierający dwie doskonale uzupełniające się substancje aktywne: prochloraz oraz tebukonazol. Produkt charakteryzuje doskonała skuteczność na najważniejsze choroby rzepaku ozimego, pszenicy ozimej i jęczmienia jarego.

 

Zawartość substancji czynnych

prochloraz (związek z grupy imidazoli) - 267 g/l,.
tebukonazol (związek z grupy konazoli - triazoli) - 133 g/l.

Z Zamirem 400 EW zwalczysz najważniejsze choroby rzepaku ozimego oraz pszenicy ozimej i jęczmienia jarego

 

Tebukonazol – sprawdzona ochrona przed chorobami grzybowymi

Tebukonazol to związek pochodzący z grupy triazoli, wykorzystywany jako substancja aktywna w wielu środkach grzybobójczych. Umiejętne stosowanie preparatów opartych na tebukonazolu pozwala zapobiec najpoważniejszym chorobom grzybowym, m.in. septoriozie liści, rdzy brunatnej pszenicy i żyta oraz szarej pleśni w rzepaku ozimym.

Tebukonazol – działanie

Tebukonazol to substancja czynna z  grupy triazoli (DMI), wykazuje działanie układowe (systemiczne). Jest pobierana przez roślinę i natychmiastowo transportowana od korzeni do wierzchołka. Substancja aktywna szybko przenika przez powierzchniowe tkanki okrywające do wnętrza wegetatywnych części roślin. Może być stosowana jako zaprawa donasienna lub jako środek do stosowania nalistnego – do opryskiwania roślin.

Fungicydy zawierające tebukonazol wykazują działanie zapobiegawcze, lecznicze i wyniszczające. Przeznaczone są zarówno do stosowania zapobiegawczego, jak i interwencyjnego w uprawach zbóż jarych i ozimych oraz w uprawach rzepaku ozimego – w celu zapobiegania chorobom grzybowym.

Tebukonazol – ZAMIR 400 EW

Fungicydem firmy Nufarm przeznaczonym do skutecznej ochrony zbóż i rzepaku przed chorobami grzybowymi jest ZAMIR 400 EW. Preparat łączy w sobie dwie substancje aktywne: tebukonazol i prochloraz, dzięki czemu szybko i efektywnie zwalcza najpoważniejsze choroby rzepaku ozimego (czerń krzyżowych, sucha zgnilizna kapustnych, szara pleśń, zgnilizna twardzikowa), pszenicy ozimej (mączniak prawdziwy, rdza brunatna, septoriozy i fuzarioza) i jęczmienia jarego (mączniak prawdziwy, plamistość siatkowana, rdza).

Do najważniejszych atutów preparatu zaliczyć można: potwierdzoną skuteczność, elastyczność w stosowaniu (działanie zapobiegawcze i interwencyjne), innowacyjną formulację łączącą działanie dwóch substancji aktywnych, szeroki zakres i termin aplikacji w rzepaku ozimym oraz w zbożach.

Niewątpliwie okno stosowania środka chwastobójczego Zamir jest bardzo szerokie, produkt może być stosowany do ochrony dolnych liści, górnych liści a także kłosa. W etykiecie produktu znajduje się fuzarioza kłosów, na którą Zamir wykazuje bardzo wysoką skuteczność zwalczania.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć szczególną uwagę na stosowane zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i symbole ostrzegawcze umieszczone w etykietach oraz przestrzegaj zalecanych środków bezpieczeństwa.

 

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulamniu sklepu.

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com

Pszennica ozima

Stosować od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia – BBCH 30 – 59. W warunkach sprzyjających septoriozie i fuzariozie termin można wydłużyć do fazy kwitnienia – BBCH 69
Dawka 1 l/ha

Jęczmień jary

Stosować od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia – BBCH 30 – 59
Dawka 1 l/ha

Rzepak ozimy

Stosować w zwalczaniu suchej zgnilizny kapustnych, czerni krzyżowych oraz szarej pleśni – BBCH 30 – 39.
Stosować w zwalczaniu czerni krzyżowych, szarej pleśni i zgnilizny twardzikowej – BBCH 61 – 65
Dawka 1,5 l/ha


Zobacz także