CEBULA VISION 250T P.15702408, ZK97

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com
  • Waga: 1.00 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: SYNGENTA
Cena: 797,10zł

Cebula  Vision F1

to średnio wczesny Rijnsburger przeznaczony do obierania i długotrwałego przechowywania dzięki swojej ciemnobrązowej, twardej łusce. Charakteryzuje się wysokim plonowaniem, zdrowotnością i wyrównaniem. Najlepsza do sadzenia między 25 marca, a 15 kwietnia.

Sytuacja na polach, na których już cebula wzeszła się ustabilizowała, co nie znaczy, że nie wymagało to dużej ilości pracy. Początek sezonu należał do wybitnie suchych, a na Kujawach dochodziło nawet do burzy piaskowych, które nierzadko niszczyły wschodzące siewki.

W gospodarstwie, gdzie cebula została zasiana na powierzchni kilkudziesięciu hektarów, deszczownie pracowały już po siewie. Tylko dzięki temu udało się uzyskać tak dobre wschody – obsada wynosi 80-90%, co jest niezwykłym osiągnieciem w tym trudnym dla producentów sezonie 2019. Wśród wysianych odmian jest Vision, który jak pokazują zdjęcia, zapewnił bardzo dobre wschody. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie to kolejny sezon, gdzie dobre zbiory zapewnią tylko nawadniane i dobrze prowadzone plantacje przy współpracy z naszymi ekspertami z programu Onion Leader.

ilość w opakowaniu: 250 tysięcy

BORYNA KRZYSZTOF BORZĘCKI Opinie z ekomi-pl.com

Podobne