ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

DISCUS 500 WG 600 G

Waga: 0.60 KG
Producent: BASF
Dostępność: Brak na magazynie.
Zapytaj czy będzie dostępny
Cena: 290,40 zł

Discus 500 WG środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu quasi-układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie jabłoni przed chorobami grzybowymi.

Działanie quasi-układowe krezoksymu metylowego polega na rozprzestrzenianiu się substancji biologicznie czynnej poprzez dyfuzję w fazie gazowej na liściach.

Zawartośc substancji aktywnej:

krezoksym metylu /(E)-2-metoksyimino-[(2-o-toliloksymetylo)fenylo]octan metylu/ (związek z grupy strobiluryn) – 500 g w 1 kg środka. 

 

 

          

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulamniu sklepu.

  ZAKRES STOSOWANIA

Środek najlepiej stosować w okresie najsilniejszych infekcji pierwotnych. Wykonać 23 zabiegi w sezonie.

 

ROŚLINY SADOWNICZE JABŁOŃ

parch jabłoni, mączniak jabłoni Zalecana dawka: 0,2 kg/ha.

Środek w dawce 0,2 kg/ha działa zapobiegawczo i interwencyjnie do 48 godzin po infekcji.

Termin stosowania: Środek można stosować co 7-10 dni w ciągu całego sezonu wegetacyjnego, najlepiej od fazy zielonego pąka, nie częściej niż 2-3 razy w sezonie. Zalecana ilość wody: 250 - 750 l/ha.

Środek Discus 500 WG może być stosowany w mieszaninie ze środkiem Delan 700 WG. Mieszaninę stosuje się w celu zapobiegania pojawienia się form parcha odpornych na środki z grupy strobiluryn.

Zalecana dawka: Discus 500 WG – 0,2 kg/ha + Delan 700 WG – 0,3 kg/ha.

Termin stosowania: Mieszaninę stosować zapobiegawczo (najlepiej od fazy zielonego pąka) lub interwencyjnie (do 48 godzin po infekcji), co 7-10 dni, nie częściej niż 2-3 razy w sezonie.

Zalecana ilość wody: 250 - 750 l/ha.

 

UWAGI:

  1. Środek odporny na zmywanie (40 mm), charakteryzujący się dobrą przyczepnością do liści zarówno suchych, jak i wilgotnych (pokrytych rosą, mgłą, kroplami lekkiej mżawki). W przypadku, gdy liście są wilgotne używać mniejszej ilości wody.
  2. Skuteczność działania środka nie zależy od temperatury.
  3. Z uwagi na ryzyko pojawienia się odporności na związki strobilurynowe środek stosować najwyżej 2-3 razy w sezonie. W przypadku konieczności wykonania większej liczby zabiegów środek stosować przemiennie z fungicydami z innych grup chemicznych, o innym mechanizmie działania.

 

III  OKRES KARENCJI

okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru roślin przeznaczonych do konsumpcji

JABŁOŃ - 28 DNI

JABŁOŃ (przy łącznym stosowaniu z preparatem Delan 700 WG) – 28 DNI

JABŁOŃ

  • Grzybobójczy

GRUSZA

  • Grzybobójczy

PAPRYKA

  • Grzybobójczy

 

Koszty dostawy:

 Przesyłki powyżej 60 kg ->Sprawdź koszt

 

Metody płatności:

Monitorowanie przesyłki: 

 

 


Podobne