ZAMÓW PRZEZ TELEFON (22) 230 2272 lub 881 222 336

BIOCAL 1 L

Waga: 1.20 KG
Producent: BIOAGRIS
Dostępność: Brak na magazynie.
Zapytaj czy będzie dostępny
Cena: 81,00 zł

BIOCAL 1 L

 

Skład: tlenek wapnia (CaO): 8%, cynk (Zn): 3%

 

Bio Cal pozwala roślinie pobierać i transportować wapń do tych organów rośliny gdzie występują trudności z naturalnym transportem ograniczając symptomy związane z niedoborami wapnia. Regularne stosowanie poprawia jakość plonu, w aspektach wielkości, wyrównania, wykolorowania oraz właściwości po zbiorczych. Bio Cal pomaga roślinie wykorzystywać efektywnie wapń w warunkach niekorzystnych dla rozwoju rośliny, jak wysoka lub niska temperatura, zasolenie gleby, susza.

Bio Cal może być stosowany na wszystkich roślinach, między innymi na jabłoniach, czereśniach, gruszach, avocado, truskawkach, malinach, borówce amerykańskiej, chmielu, kapustnych, pomidorach, papryce, sałacie, ogórkach, tytoniu, roślinach ozdobnych i wielu innych.

 

 

 

 

 

          

 

STOSOWAĆ WYŁĄCZNIE W UZASADNIONEJ POTRZEBIE. NIE PRZEKRACZAĆ ZALECANYCH DAWEK. Przed użyciem przeczytać etykietę. Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Informacje o produktach aktualizowane są raz w roku. 

 

 

Instrukcja stosowania

Stosować Miller InCa w dawkach 1.0 – 1.5  ltr/ha przez oprysk dolistny. Najlepsze rezultaty uzyskuje się gdy kilkakrotne zabiegi są wykonywane w okresach najintensywniejszych podziałów komórkowych, kwitnienia, wczesnych stadiów wzrostu owoców.

 

Metody Stosowania:

 

Zwykły opryskiwacz: Stosować rekomendowaną dawkę BioCal w minimum 100 ltr/ha wody.

Do zabiegu dodawać adiuwant poprawiający przyczepność PROTECTOR

 

NIE STOSOWAĆ Z ŻADNYM ZWILŻACZEM !!!

 

 

Orientacyjne dawki nawozu 

 

Jabłonie: w celu ograniczeniu chorób fizjologicznych i polepszeniu zdolności przechowalniczej owoców, poprawy wykolorowania owoców 

 

Dawka 1 ltr/ha

 

Minimum 4 zabiegi w fazach:

 1. 20 – 30 %  kwiatów otwartych
 2. bezpośrednio po kwitnieniu  (jeżeli pierwszy zabieg był niemożliwy do wykonania , należy użyć podwójna dawkę preparatu)
 3. 4 tygodnie po kwitnieniu
 4. 4 tygodnie przed planowanym zbiorem

 

 

Kapusta pekińska, Kapusta głowiasta w celu ograniczeniu występowania chorób fizjologicznych (wewnętrzne zbrunatnienie  główek  „tipburn”, plamistość pieprzowa) i poprawy jakości plonu

 

Dawka 1 – 1,5 ltr/ha

Minimum 3 zabiegi w fazach:

 1. Podlewanie rozsady 
 2. Przed zamknięciem główek
 3. 2 tygodnie po zamknięciu główek

 

W przypadku wystąpienia warunków sprzyjających wystąpieniu tipburnu (duże wahania temperatury,  spodziewane obfite opady po okresie suszy) , stosować dodatkowe zabiegi nie częściej jednak niż co 2 tygodnie

 

Sałata: w celu ograniczenia występowania chorób fizjologicznych , oraz poprawie jakości plonu

 

Dawka 1 – 1.5 ltr/ha

Minimum 3 zabiegi

 1. Podlewanie rozsady 
 2. 10 – 14 dni po wysadzeniu
 3. Tuż przed zamknięciem główki

 

W przypadku wystąpienia warunków sprzyjających wystąpieniu tipburnu (duże wahania temperatury,  spodziewane obfite opady po okresie suszy, duże wahania wilgotności) , stosować dodatkowe zabiegi nie częściej jednak niż co 2 tygodnie od poprzedniego

 

Czereśnie i Wiśnie: w celu poprawy jakości plonu i  redukcji pękania owoców

 

Dawka 1 ltr/ha

Minimum 4 zabiegi

 1. W fazie białego pąka 
 2. W czasie opadania płatków
 3. W fazie wzrostu zawiązków
 4. 3 tygodnie przed zbiorem

 

  

Pomidor , Papryka, Ogórek w celu ograniczenia chorób fizjologicznych (sucha zgnilizna) oraz poprawie zawartości jakości plonu (większa zawartość ekstraktu, bardzie jędrne ogórki)

 

Dawka 1  ltr/ha

Pierwszy zabieg wykonać w początku kwitnienia następne w odstępach co 3 tygodnie

 

W przypadku wystąpienia warunków sprzyjających wystąpieniu chorób fizjologicznych , stosować dodatkowe zabiegi nie częściej jednak niż co 2 tygodnie od poprzedniego

 

 

Truskawki i jagodowe: w celu ograniczenia chorób fizjologicznych i poprawy jakości plonu Dawka 1 ltr/ha

Zabiegi rozpocząć tuż po rozpoczęciu kwitnienia i powtarzać co 10 - 14 dni (częstsze zabiegi wykonywać w warunkach stresu)

 

Szczegółowych informacji należy szukać na www.bioagris.pl 

Wapń

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
E-mail:
Telefon:
Pytanie:
Przepisz tekst z obrazka:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych