JAK ZWALCZYĆ MSZYCE NA OGÓRKACH?

Mszyca na ogórkach to powszechny problem, z którym borykają się zarówno amatorzy, jak i profesjonalni ogrodnicy. Jak sobie z nim radzić?

 1. Mszyce na ogórkach - jak z nimi walczyć?
 2. Czym pryskać ogórki na mszyce?
 3. Środki na mszyce w ogórkach oraz żółte tablice i taśmy lepowe Koppert
 4. Żółte tablice lepowe Horiver i żółta taśma lepowa Rollertrap Yellow
 5. Jak rozpoznać mszyce na ogórkach?
 6. Jak chronić ogórki przed mszycami?
 7. Środki dla działkowców na mszyce w ogórkach
 8. Jak zwalczyć mszyce na ogórkach - podsumowanie
 9. Artykuły powiązane

Jak zwalczać mszyce na ogórkach?

Mszyce na ogórkach - jak z nimi walczyć?

Mszyca ogórkowa to jeden z gatunków mszyc, które żerują na roślinach uprawnych, w tym na ogórkach. Mszyca ogórkowa atakuje też inne rośliny uprawne oraz wiele roślin ozdobnych. W sumie można ją spotkać na kilkuset gatunkach roślin. Najczęściej atakuje uprawy szklarniowe. Owady te pobierają składniki odżywcze z roślin, co może prowadzić do ich osłabienia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci roślin.

Czym pryskać ogórki na mszyce?

Czym pryskać ogórki na mszyce?

Do zwalczania mszyc na ogórkach można stosować różne środki ochrony roślin. Na rynku dostępne są zarówno środki chemiczne, jak i naturalne. Można zwalczać szkodnika chemicznymi środkami ochrony roślin, takimi jak Mospilan 20 SP lub naturalnymi środkami ochrony roślin, takimi jak Azatin EC. Ważne jest, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. Alternatywą dla środków chemicznych są naturalne metody zwalczania mszyc, takie jak roztwór z mydła potasowego, olej neem, czy wyciąg z czosnku.

Środki na mszyce w ogórkach oraz żółte tablice i taśmy lepowe Koppert

Żółte tablice lepowe Horiver i żółta taśma lepowa Rollertrap Yellow

 • Tablice lepowe Horiver to pułapki lepowe do monitorowania pojawiania się szkodników w szklarniach. Przeznaczone są do odławiania szkodników w miejscach o dużym porażeniu lub zagrożonych atakiem szkodników, m.in. przy otworach wentylacyjnych czu wzdłuż ścian szczytowych.
 • Taśma Rollertrap Yellow to obustronnie klejąca żółta taśma do wyłapywania szkodników w miejscach o szczególnie dużej presji lub w miejscach w szklarni, gdzie presja szkodników jest spodziewana, m.in. wzdłuż ścian czołowych, okien wentylacyjnych i innych przewiewnych miejsc.

Jak rozpoznać mszyce na ogórkach?

Wygląd mszycy ogórkowej jest charakterystyczny. Są to małe, zazwyczaj zielone, czasem czarne lub żółte owady. Osobniki dorosłe oraz larwy żerują na sokach roślin. Charakterystycznym objawem obecności mszyc na ogórkach są skręcone i zniekształcone liście, na których mogą być widoczne małe, zielone lub czarne owady.

Mszyce na ogórkach - jak z nimi walczyć?

Jak chronić ogórki przed mszycami?

Ochrona ogórków przed mszycami może odbywać się na różne sposoby. Jednym z nich jest regularne oglądanie roślin i usuwanie mszyc ręcznie. Inną metodą jest stosowanie naturalnych środków ochrony, takich jak roztwór mydła potasowego. Dodatkowo, warto zastosować uprawę roślin towarzyszących, które odstraszają mszyce, np. aksamitki czy czosnek. Warto również wspomóc się naturalnymi wrogami mszyc, takimi jak biedronki, złotooki, czy larwy muchówek.

Środki dla działkowców na mszyce w ogórkach

17,00zł
Brak w magazynie
16,00zł
13,00zł
11,00zł

Jak zwalczyć mszyce na ogórkach - podsumowanie

Podsumowując, zwalczanie mszyc na ogórkach może odbywać się na różne sposoby. Ważna jest regularna lustracja roślin. Stosowanie środków chemicznych powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta. Alternatywą dla środków chemicznych są naturalne metody ochrony, takie jak roztwór mydła potasowego, olej neem, czy wyciąg z czosnku. Dodatkowo, warto zastosować uprawę roślin towarzyszących oraz wspomóc się naturalnymi wrogami mszyc.

Sprawdź artykuły powiązane:

Jak chronić ogórki przed mszycami?

 

 

UWAGA!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.

Data dodania: 2023-10-24
Aktualizacja: 2023-10-25
Roundup nazwa handlowa profesjonalnego i znanego na rynku, nieselektywnego herbicydu. Ten zawiera substancję czynną - glifosat - który przyczynia się do wysokie...
Zobacz również:
Jak wyglądaja przędziorki? Jak rozpoznać ich żerowanie ? Jak je zwalczać? Przedstawiamy przydatne informacje o tym powszechnym szkodniku oraz zestawienie środkó...
Zwalczanie chwastów na plantacjach truskawek ma ogromne znaczenie, ponieważ szkodniki konkurują z uprawianą rośliną o dostęp do wody i słońca oraz składniki pok...
Choroby grzybowe mogą spowodować straty plantatorów zbóż, w najgorszych przypadkach dochodzące nawet do 100%. Chodzi nie tylko o straty plonów czy ziarna na zas...
Mszyce to często występujące szkodniki na krzewach owocowych, w tym również na truskawkach. Mszyca truskawkowa nie jest najpopularniejszym z gatunków szkodników...