SILTAC EC 1 L

  • Waga: 1.20 KG
  • Dostępność: Wysyłka w 24h
  • Producent: ICB Pharma
Cena: 150,30zł

 

Siltac®EC to preparat służący do walki z owadami żerującymi na liściach roślin uprawnnych. Siltac nie zawiera substancji aktywnych tradycyjnych, chemicznych pestycydów, co przyczynia się do bezpieczniejszej ochrony roślin.

 

Siltac®EC przeznaczony jest do stosowania w następujących uprawach: ● drzewa i krzewy owocowe, ● niektóre gatunki warzyw, ● rośliny ozdobne, ● zboża.

 

Działa na:

● mszyce,

● przędziorki,

● miseczniki,

● mączlika szklarniowego,

● wciornastki,

● miodówki.

 

Opakowania Siltac EC
  • Mechanizm działania preparatu na szkodliwe owady i roztocza ma charakter typowo fizyczny i opiera się na unikalnej technologii 3D-IPNS™ (Three-dimensional Immobilizing Polimeric Net Structure), opracowanej w polskich laboratoriach.
  • Skład preparatu Siltac®EC opiera się na polimerach silikonowych. Po rozcieńczeniu w wodzie i wykonaniu oprysku, związki te bardzo szybko i dokładnie rozmywają się na roślinie i na żerujących szkodnikach. Następnie tworzą swoistą strukturę – polimerową, molekularną sieć przestrzenną silnie absorbującą się na powierzchni ciała owadów/roztoczy. Powstała struktura powoduje ustanie mechanicznych procesów życiowych u szkodników (immobilizacja, obezwładnienie), co prowadzi do ich wyginięcie.

Opisana metoda fizycznego oddziaływania okazała się bardzo skuteczna w eliminowaniu zwłaszcza tzw. drobnych szkodników, np. mszyc, przędziorków, miseczników itp.

Brak okresu karencji

Siltac®EC nie posiada okresu karencji, gdyż nie zawiera żadnych chemicznych substancji aktywnych pestycydów.

Notatka formalna na podstawie opinii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi HOR.ow/822/23/2014.
Siltac®EC – fizyczna metoda walki ze szkodnikami.Czytaj wiecej >

Przełom w metodach walki ze szkodnikami

Siltac®EC po rozcieńczeniu w wodzie i aplikacji na szkodniki tworzy strukturę polimerowej, molekularnej „siatki przestrzennej”.

Silikonowa siatka na ciele owada
Warstwa siatki z polimerów silikonowych
Molekularny wygląd silikonowej siatki

          

 Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu.


Zobacz także


Podobne